Nabór na Berlinale Co-Production Market 2018

Ruszył nabór na 15. edycję targów Berlinale Co-Production Market, które odbęda się w dniach 18-21 lutego 2018. 

Berlinale Co-Production Market

Targi są dla producentów okazją do zaprezentowania swojego projektu i nawiązania kontaktów biznesowych. W trzydniowym wydarzeniu, co roku, bierze udział około 500 międzynarodowych producentów, agentów sprzedaży, dystrybutorów, przedstawicieli funduszy filmowych i nadawców.

Zgłoszenia na 15. edycję targów

Do 11 października 2017 producenci mogą zgłaszać projekty pełnometrażowych filmów fabularnych, do których szukają koproducentów. Budżet zgłaszanych projektów powinien wynosić od 1 do 20 milionów euro. Zgłaszane projekty powinny mieć już zapewnione 30% finansowania. 

W tym roku do selekcji targów zostaną włączone filmy zrealizowne przez 3 nowych, obiecujących reżyserów, których poprzednie filmy były prezentowane na Berlinale w poprzednich latach. 

Dom końca grudnia zostanie wyłonione 25 tytułów, które wezmą udział w targach. 10 innych projektów zostanie zaprezentowanych Talent Project Market, realizowanych we współpracy z Berlinale Talents. 

Do 23 października trwa nabór na pitching „CoPro Series”, w którym wezmą udział projekty seriali telewizyjnych. 

Szczegółowe informacje o naborze na targi znajdują się na stronie: www.efm-berlinale.de.

15. Berlinale Co-Production Market odbędzie się w dniach 18-21 lutego 2018. Partnerem wydarzenia jest PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

01.09.2017