Nabór na Berlinale Co-Production Market 2019

Ruszył nabór na 16. edycję targów Berlinale Co-Production Market, które odbędą się w dniach 9-13 lutego 2019 roku.

Berlinale Co-Production Market

Targi są dla producentów okazją do zaprezentowania swojego projektu i nawiązania kontaktów biznesowych. W wydarzeniu biorą udział międzynarodowi producenci, agenci sprzedaży, dystrybutorzy, przedstawiciele funduszy filmowych i nadawców.

Zgłoszenia na 16. edycję targów

Na targi mogą się zgłaszać producenci pełnometrażowych projektów fabularnych i seriali, którzy szukają międzynarodowych partnerów. Budżetów wspomnianych projektów powinien oscylować pomiędzy 1-20 mln euro. Zgłaszane projekty powinny mieć już zapewnione 30% finansowania. Termin zgłoszeń upływa 10 października.

Berlinale Directors

Po raz kolejny do selekcji targów zostaną włączone filmy zrealizowane przez trzech nowych, obiecujących reżyserów, którzy prezentowali już filmy na Berlinale w poprzednich latach.

Do końca grudnia zostanie wyłonionych 25 tytułów, które wezmą udział w targach. 10 innych projektów zostanie zaprezentowanych na targach Talent Project Market, realizowanych we współpracy z Berlinale Talents.

Talent Project Market

Na Talent Project Market mogą aplikować producenci, których staż pracy w zawodzie producenta wynosi mniej niż 10 lat.

Termin zgłoszeń na wszystkie programy Berlinale Talents upływa 3 września.

CoPro Series

Do 22 października trwa nabór na pitching CoPro Series, w którym wezmą udział projekty seriali telewizyjnych.

Zostań partnerem prezentowanych na targach projektów

Do listopada przedstawiciele branży filmowej mogą zgłaszać udział w wydarzeniu jako potencjalni partnerzy prezentowanych na targach projektów. 

„The War Has Ended” wygrywa Berlinale Co-Production Market 2018   

W 2018 roku Eurimages Co-Production Development Award dla najlepszego projektu prezentowanego na Berlinale Co-Production Market trafiła do twórców „The War Has Ended”, którego producentem większościowym jest Madants (Polska), a koproducentami Match Factory Productions (Niemcy) oraz Transfax (Izrael). Projekt otrzymał również ARTE International Prize. Więcej: www.pisf.pl/aktualnosci/wiadomosci/the-war-has-ended-wygrywa-berlinale-co-production-market-2018

Szczegółowe informacje o naborze na targi znajdują się na stronie: www.efm-berlinale.de/en/copro-market/profile/profile.html

16. Berlinale Co-Production Market odbędzie się w dniach 9-13 lutego 2019 roku.

Na podstawie informacji prasowej


28.08.2018