Nabór na Brussels Short Film Festival 2021

Można już zgłaszać swoje produkcje do Konkursu Międzynarodowego oraz Konkursu Studentów Szkół Filmowych Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brukseli (BSFF). 24. edycję wydarzenia zaplanowano od 21 kwietnia do 1 maja 2021 roku.

Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Brukseli (BSFF) to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie. Skierowane jest przede wszystkim do widzów, ale także przedstawicieli branży filmowej, których celem jest promocja i dystrybucja krótkich metraży. W programie festiwalu są trzy oficjalne konkursy: międzynarodowy, narodowy oraz Next Generation – dla filmów studenckich. Wyselekcjonowane produkcje rywalizować będą o nagrody o łącznej puli 35 tys. euro.

Od stycznia 2018 roku brukselska impreza kwalifikuje również do Amerykańskich Nagród Filmowych. Zwycięzcy Grand Prix konkursu międzynarodowego oraz narodowego będą brani pod uwagę przy nominacjach do Oscara w kategoriach: Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany oraz Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski.

Warunki do spełnienia

Do 23 stycznia 2021 roku zgłaszać można filmy, których czas trwania nie przekracza 30 minut, są skończone i miały swój pierwszy publiczny pokaz po 1 stycznia 2019 roku. Wszystkie gatunki filmowe będą akceptowane.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://bsff.be/en/films-en/submit-your-film/

24.09.2020