Nabór na Doc Lab Poland 2017

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego wraz z Krakowskim Festiwalem Filmowym ogłaszają nabór na Doc Lab Poland – największy w Polsce program dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych. Aplikacje przyjmowane są na dwa odrębne komponenty: Doc Lab Start dla projektów w developmencie lub Doc Lab Go! dla filmów w montażu. Termin zgłoszeń – do 31 stycznia 2017 r. Najlepsze projekty otrzymają nagrody.

Doc Lab Poland

Doc Lab Poland 2017 to program dla filmowców-dokumentalistów (reżyserów i producentów) mających już za sobą pierwsze zrealizowane produkcje. Jest to program konsultacyjny, w którym eksperci i uczestnicy są równorzędnymi partnerami, prowadzą dyskusje i wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla filmów. Wśród polskich tutorów znajdują się m.in. reżyserzy Paweł Łoziński, Lidia Duda, Maria Zmarz-Koczanowicz, Bartek Konopka, montażyści: Dorota Wardęszkiewicz czy Jarosław Kamiński. Eksperci z zagranicy to m.in. szefowa festiwalu DOK Leipzig Leena Pasanen, dyrektor EDN European Documentary Network Paul Pauwels, dyrektor programowy EDN Mikael Opstrup, agenci sprzedaży Peter Jäger i  Irena Taskovski, szefowa produkcji HBO Europe Hanka Kastelicova, czy selekcjonerka festiwalu IDFA Rada Šešić.

Drugim ważnym elementem programu są prezentacje (pitchingi) dla międzynarodowego grona ekspertów oraz indywidulane spotkania z nimi, które odbywają się w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Uczestnicy komponentu Start spotykają się z potencjalnymi koproducentami i instytucjami finansującymi produkcję, uczestnicy komponentu Go! – z selekcjonerami festiwalowymi i partnerami do dystrybucji. W roku 2017 do grona partnerów Doc Lab Poland dołączy Warszawski Festiwal Filmowy – w jego trakcie odbędzie się trzecia sesja konsultacyjna, a projekty uczestników zostaną zaprezentowane ekspertom, którzy przyjeżdżają także na ten festiwal.

„Stawiamy na dokument z autorskim i kreacyjnym podejściem – nie tylko społeczny, ale również historyczny, biograficzny, sportowy czy muzyczny. Zapraszamy projekty pełnometrażowe lub godzinne (52 min) z potencjałem międzynarodowym” – mówi Adam Ślesicki, dyrektor programu.

Koszt

Opłaty za udział w całym programie wynoszą 500 zł + VAT za osobę (płatne po zaakceptowaniu projektu). Regulamin, szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.doclab.pl. Wypełniony formularz wraz załącznikami należy wysyłać na adres e-mail: info@doclab.pl. Termin zgłaszania aplikacji upływa 31 stycznia 2017 r., o godz. 23:59; aplikowanie na program jest bezpłatne. Najciekawsze projekty i najlepsze prezentacje otrzymają nagrody. W edycji 2016 pula nagród finansowych i rzeczowych wyniosła 75 000 zł.

 Informacja prasowa

20.12.2016