Nabór na DOC DEVELOPMENT

Do 3 czerwca potrwa nabór na nowy program dla reżyserów-dokumentalistów DOC DEVELOPMENT. Nowa inicjatywa Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego odpowiedzialnej za DOC LAB POLAND polega na intensywnym rozwoju projektów dokumentalnych na wczesnym etapie.

Nowy program dla dokumentalistów

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego ogłasza nabór na DOC DEVELOPMENT dla reżyserów pracujących nad projektem dokumentalnym. Program zakłada między innymi konsultacje z tutorami – czołowymi polskimi filmowcami, dyskusje w przyjaznej grupie twórców i ekspertów, research i zdjęcia dokumentacyjne, przygotowanie scenariusza, wstępnego teaseru i materiałów promocyjnych, a także konsultowanie kwestii prawnych. DOC DEVELOPMENT kończy się pitchingiem dla producentów zainteresowanych współpracą przy projektach uczestników oraz indywidualnymi spotkaniami z nimi. Efektem programu ma być też przygotowanie projektów do składania wniosków do PISF na development.

Konsultacje z czołowymi dokumentalistami

Program odbywa się w okresie od czerwca do grudnia 2019 (pierwsza sesja w ostatnim tygodniu czerwca, końcowa sesja i pitchingi na początku grudnia). Każda trzydniowa sesja składa się z dwóch dni omawiania projektów uczestników i trzeciego dnia poświęconego na warsztaty dotyczące pracy nad przygotowaniem developmentu.

Konsultantami programu są czołowi polscy dokumentaliści: Lidia Duda, Bartek Konopka oraz Jacek Bławut. Dyrektorem programu jest Adam Ślesicki. Warsztaty poprowadzą także producentki Katarzyna Ślesicka i Anna Wydra oraz prawnicy, specjaliści od promocji, przygotowania trailerów, researchu, archiwaliów itp.

Nabór do 3 czerwca

Koszt aplikowania wynosi 50 zł za zgłoszenie, opłata za udział w całym programie wynosi 700 zł. Uczestnicy otrzymują stypendium w wysokości 1500 zł na pokrycie podstawowych kosztów dokumentacji. Kandydat/ka może zgłosić maksymalnie dwa projekty. Formalne wykształcenie filmowe nie jest wymagane, jeśli kandydat/ka ma doświadczenie w realizacji filmów.

Spotkania odbywają się w siedzibie Fundacji, ulica Szpitalna 5/6 w Warszawie.

Nabór potrwa do 3 czerwca. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.docdevelopment.pl

Twórcy DOC LAB POLAND

Organizatorem DOC DEVELOPMENT jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, która od 2015 roku prowadzi największy w Polsce program konsultacyjno-prezentacyjny DOC LAB POLAND. Efektem dotychczasowych czterech zakończonych edycji jest ok. 90 rozwijanych lub pitchowanych projektów, z których powstało już ok. 35 filmów zdobywających laury na całym świecie.

Partnerami DOC DEVELOPMENT są Mazowiecki Instytut Kultury, Mazovia Warsaw Film Commission I kancelaria MKZ Partnerzy.

DOC DEVELOPMENT jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji: www.docdevelopment.pl

Wszelkie pytania można kierować na adres: info@fundfilm.pl

Na podstawie informacji prasowej.

 


10.05.2019