Nabór na DOC LAB POLAND Co-Production Market

Organizatorzy DOC LAB POLAND ogłosili nabór na market koprodukcyjny projektów dokumentalnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zgłoszenia należy przesyłać do 7 kwietnia.

DOC LAB POLAND Co-Production Market

odbywa się podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Są to jedyne w Polsce spotkania koprodukcyjne dla producentów filmów dokumentalnych, poszukujących partnerów polskich i zagranicznych. Organizowany od 2015 r. market jest częścią programu DOC LAB POLAND i KFF Industry, składającego się także z warsztatów, konsultacji i pitchingów polskich projektów dokumentalnych (DOCS TO START i DOCS TO GO!).

Kiedy?

Spotkania odbędą się w środę 31 maja, w Krakowie. Weźmie w nich udział około 20 producentów zagranicznych (Niemcy, Holandia, Francja, Rosja, Wielka Brytania, Dania, Czechy, Finlandia, Szwajcaria i in.) poszukujących w Polsce partnerów do koprodukcji oraz ok. 20 polskich firm z projektami o międzynarodowym potencjale. Dodatkowymi gośćmi będą przedstawiciele festiwali, funduszy filmowych i telewizji oraz agenci sprzedaży. 

Organizatorzy szczególnie zapraszają producentów poszukujących partnerów w Niemczech – w związku z Focus On Germany na KFF, część marketu zostanie poświęcona polsko-niemieckim spotkaniom koprodukcyjnym.

Zgłoszenia

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymują akredytację Industry, umożliwiającą uczestnictwo w programie branżowym KFF Industry, a w szczególności w pitchingach DOCS TO START i DOCS TO GO! (1 i 2 czerwca 2017) w charakterze obserwatora. Organizatorzy czekają na zgłoszenia projektów dokumentalnych, średnio – i pełnometrażowych. Przy rozpatrywaniu zgłoszeń ocenią: wartość artystyczną i potencjał międzynarodowy projektu oraz doświadczenie producenta.

Pod uwagę zostaną wzięte tylko poprawnie wypełnione zgłoszenia respektujące maksymalną wymaganą ilość znaków w opisach. Zakwalifikowane projekty znajdą się w katalogu DOC LAB POLAND 2017, dostępnym dla gości branżowych KFF oraz na stronie internetowej Festiwalu.

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać wraz z załącznikami na info@doclab.pl do 7 kwietnia 2017.

DOC LAB POLAND Co-Production Market 2016

W zeszłorocznym wydarzeniu wzięło udział ponad 40 firm, w tym 15 z zagranicy. Informacje o wszystkich firmach uczestniczących w markecie zostały zamieszczone w katalogu DOC LAB POLAND wraz z opisami projektów dokumentalnych, prezentowanych podczas wydarzenia. W spotkaniach z producentami wzięli też udział przedstawiciele podmiotów finansujących produkcje filmową – telewizji i funduszy filmowych. W ramach Marketu 2016 odbyło się ok. 140 indywidualnych spotkań.

Organizatorzy

Organizatorem DOC LAB POLAND jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, a partnerem strategicznym – Krakowski Festiwal Filmowy. Program jest wspierany przez DOK Leipzig, najważniejszy niemiecki festiwal filmów dokumentalnych, EDN – European Documentary Network, czeski Institute of Documentary Film oraz Warszawski Festiwal Filmowy. Wśród partnerów edycji 2017 są: Mazovia-Warsaw Film Commission i Mazowiecki Instytut Kultury, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Creative Europe Desk Polska, Krakowski Klaster Filmowy, Instytut Adama Mickiewicza i Culture.pl, kancelaria MKZ Partnerzy.

Więcej informacji na stronie www.doclab.pl.

Informacja prasowa

10.03.2017