Nabór na Ekran 2011 do 15 listopada 2010

Ekran, organizowany przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, to europejski projekt szkoleniowy dla profesjonalistów filmowych, skupiający się na kreatywnym procesie pre-produkcji. Jego głównym założeniem jest rozwój projektu poprzez realizację 2 scen ze scenariusza. Ekran umożliwia znalezienie właściwego tonu dla filmu i strategii wizualizacji, rozwijanie umiejętności opowiadania historii obrazami, możliwość eksperymentowania z castingiem i próbami aktorskimi oraz opracowanie aspektów strategii marketingowej filmu na etapie developmentu.

 

Program Ekranu obejmuje: rozwój scenariusza, jego grupowe i indywidualne analizy, konsultacje z opiekunami artystycznymi, przygotowanie do zdjęć, casting, storyboard, zdjęcia, montaż oraz analizę zrealizowanych scen. Podczas indywidualnych konsultacji prowadzonych przez doświadczonych europejskich producentów i agentów sprzedaży uczestnicy zostają wprowadzeni w kwestie strategii produkcyjnych i marketingowych dla ich projektów.

 

Pod koniec programu Ekran każdy z uczestników może zaprezentować potencjalnym producentom i koproducentom rozwinięty pierwszy draft scenariusza, dwie sceny ze scenariusza pokazujące ton filmu, obsadę i wizualne aspekty projektu.

 

Zajęcia odbywają się w formie trzech intensywnych kilkunastodniowych (10-12 dni) sesji. Ekran jest adresowany do profesjonalistów filmowych z dobrą znajomością języka angielskiego. Zakłada ścisłą współpracę zespołu złożonego z reżysera (który ma na koncie zrealizowany pełnometrażowy film lub kilka krótkometrażowych), scenarzysty oraz producenta. W każdej edycji kursu bierze udział 11-12 zespołów z całej Europy. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

 

Wśród wykładowców Ekranu znajdują się wybitni polscy i europejscy filmowcy. Program adresowany jest do młodych filmowców, którzy mają na koncie przynajmniej jeden film pełnometrażowy lub kilka krótkometrażowych.

 

Ekran jest dofinansowany przez program MEDIA. Powstaje we współpracy z najważniejszymi europejskimi instytucjami filmowymi, m.in. Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

 

Nabór na Ekran 2011 trwa do 15 listopada 2010.

 

Szczegóły na stronach: www.wajdaschool.pl  i  www.ekran.info.pl.

 

Informacja prasowa

28.10.2010