Nabór na European Short Pitch

W ramach 9. edycji Short Waves Festival odbędzie się European Short Pitch – inicjatywa mająca na celu promowanie europejskiej współpracy przy tworzeniu filmów krótkometrażowych.

European Short Pitch

to projekt dedykowany promocji europejskich koprodukcji filmów krótkometrażowych, który łączy warsztaty scenariopisarskie i forum skupiające scenarzystów, reżyserów i profesjonalistów z branży filmowej z całej Europy.

16 europejskich talentów, wybranych na podstawie projektów filmów krótkometrażowych, będzie miało możliwość dyskusji, pracy nad tekstem oraz promocji swoich projektów na poziomie europejskim przy wsparciu czterech tutorów. Będą mogli także zaprezentować swój film 55 profesjonalistom: producentom. Pierwsza część projektu odbędzie się na Malcie w dniach 9-15 stycznia 2017 r. Drugą część stanowi sesja on-line. Ostatni etap to forum koprodukcyjne, które odbędzie się w Poznaniu w dniach 23-16 marca 2017 r. w ramach Poznań Industry Days, które jest częścią Short Waves Festival. Grono profesjonalistów wybierze trzy najlepsze prezentacje.

Cel projektu

European Short Pitch ma na celu promowanie młodych talentów. Zapewnia zarówno wsparcie przy znalezieniu odpowiednich koproducentów z Europy, jak i promocji filmów krótkometrażowych. ESP wzmacnia efektywność ekonomiczną i widoczność krótkiego kina.

Od pierwszej edycji (w 2007 roku) zaprezentowano 220 projektów, co zaowocowało produkcją 82 filmów krótkometrażowych, z których część odniosła międzynarodowy sukces.

Dla kogo?

European Shot Pitch to projekt skierowany do młodych grup kreatywnych, pisarzy, reżyserów czy producentów. Autorzy projektów powinni mieć nie mniej niż 18 i nie więcej niż 35 lat i pochodzić z krajów objętych programem Kreatywna Europa (kraje Unii Europejskiej, Albania, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Gruzja, Mołdawia, Czarnogóra, Norwegia i Turcja). ESP przyjmuje także 3 projekty z krajów, w których działają organizacje będące członkami NISI MASY, ale nienależących do programu Kreatywna Europa, jak Kosowo, Macedonia, Rosja, Serbia czy Ukraina.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 września 2016 r.

Koordynatorką European Short Pitch ze strony Short Waves Festival jest Katarzyna Gondek, tegoroczna zwyciężczyni Best Pitch Award za projekt „Deer Boy”.

Więcej informacji o naborze projektów: www.nisimasa.com.

Informacja prasowa

06.07.2016