Nabór na Festiwal Mediów „Człowiek w Zagrożeniu”

Muzeum Kinematografii w Łodzi, organizator Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu”, czeka na zgłoszenia filmów dokumentalnych. Nabór trwa do 12 października.

Zgłoszenia

Organizatorzy czekają na filmy zrealizowane po 1 stycznia 2014. Warunkiem dopuszczenia filmu do selekcji jest m.in. wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie mailem trzech fotosów z filmu oraz portretu reżysera, pod adres festiwalmediow@kinomuzeum.eu. Ponadto należy dostarczyć dwie kopie filmu na płycie DVD na adres: Muzeum Kinematografii, pl. Zwycięstwa 1, 90-312 Łódź. 

„Człowiek w zagrożeniu”

Festiwal „Człowiek w zagrożeniu” jest konkursowym przeglądem filmowej twórczości dokumentalnej, którego tematyka dotyczy szeroko rozumianych zagrożeń kondycji człowieka – indywidualnych i społecznych. Oprócz Grand Prix festiwalu (nagrody Prezydenta Miasta Łodzi) przyznawane są m.in. nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich i nagroda „Cierpliwego oka” im. Kazimierza Karabasza od Narodowego Centrum Kultury.

Realizując festiwal Człowiek w Zagrożeniu” organizatorzy chcą propagować ideę otwartości na drugiego człowieka, pozytywnego postrzegania inności, zadumania się nad przyszłością czekającą ludzkość poprzez pokazywanie źródeł lęków i refleksję nad sztuką radzenia sobie z nimi. Ambicją organizatorów jest tworzenie jak najszerszego, twórczego forum wymiany doświadczeń i poglądów na temat zagrożeń stojących przed współczesnym człowiekiem i przeciwdziałania tym zagrożeniom.

25. Festiwal Mediów „Człowiek w Zagrożeniu” odbędzie się w dniach 25-28 listopada 2015 r. w Łodzi.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia filmu oraz informacje dodatkowe znajdują się na stronach www.kinomuzeum.pl i www.festiwalmediow.art.pl.

Na podstawie informacji prasowej

17.08.2015