Nabór na festiwal w Meksyku

Organizatorzy 16 edycji Guanajuato International Film Festival otworzyli nabór filmów do 6 kategorii konkursowych.

 

Guanajuato International Film Festival odbędzie się w dniach 19-28 lipca 2013 w meksykańskich miastach San Miguel de Allende oraz Guanajuato.

Konkursy

Nabór dotyczy 6 kategorii konkursowych:

  • fabularny film krótkometrażowy
  • eksperymentalny film krótkometrażowy
  • animowany film krótkometrażowy
  • dokumentalny film krótkometrażowy
  • pełnometrażowy film dokumentalny
  • pełnometrażowe fabularne debiuty filmowe

Wszystkie filmy powinny być ukończone po 1 stycznia 2012. Do konkursów krótkometrażowych przyjmowane będą filmy do 30 minut, do pozostałych konkursów od 30 do 120 minut. Do konkursu debiutów fabularnych kwalifikują się filmy, które nie miały jeszcze dystrybucji na terenie Meksyku. Zgłoszone filmy mogą być również zakwalifikowane do sekcji pozakonkursowych.

Warunki

Rejestracja na festiwal kosztuje 25 dolarów za każdy film płatne przez www.withoutabox.com. Można zgłaszać dowolną ilość filmów. Aplikację należy wypełnić w języku hiszpańskim lub angielskim. Filmy powinny zawierać napisy w którymś z tych języków. Do 1 maja 2013 należy się zarejestrować oraz wysłać materiały do organizatorów. Zakwalifikowane na festiwal filmy zostaną umieszczone w GIFF Digital Film Library i będą dostępne dla przedstawicieli branży również po festiwalu.

 

Twórcy zwycięskich filmów otrzymają nagrody pieniężne lub usługi zagwarantowane przez sponsorów. Laureaci konkursów w kategoriach fabularny film krótkometrażowy oraz animowany film krótkometrażowy zostaną wpisani na wstępną listę kandydatów do nominacji do Oscara.

 

Więcej informacji na stronie www.guanajuatofilmfestival.com.

 

Na podstawie informacji prasowej

23.01.2013