Nabór na Film Script Open

Do 30 lipca potrwają zgłoszenia do udziału w Film Script Open w ramach Plenerów Film Spring Open 2015.

Nowa grupa warsztatowa

W tym roku nową grupę Film Script Open poprowadzi producent i scenarzysta, autor scenariusza do filmu „Bogowie” – Krzysztof Rak. Tematem przewodnim warsztatów będzie biografia.

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach scenariuszowych, skonsultować swoją pracę ze specjalistami, dowiedzieć się, jak i o czym pisać i gdzie szukać inspiracji, wyślij organizatorom interesującą biografię, na podstawie której chciałbyś napisać scenariusz.

Zgłoszenia

Wystarczy do 30 lipca przesłać jedną stronę biografii i jedną stronę eksplikacji pomysłu na scenariusz biograficzny.

Organizatorzy wybiorą dziesięć najbardziej interesujących projektów, których autorzy będą mieli szansę pracować pod przewodnictwem Krzysztofa Raka i pod okiem Marcina Lecha -koordynatorów prac grupy Film Script Open. Eksperci wraz z uczestnikami będą pracowali nad zagadnieniami scenariuszowymi i narracyjnymi: Gdzie zaczyna się film? Czym różnią się temat/pomysł/historia – i skąd wiadomo, że już to mamy? Podczas warsztatów dowiecie się, jak znaleźć pomysł na scenariusz,  jak prowadzić narrację, a także zastanowicie się nad pytaniem  „Biografia – gdzie tu pomysł”?

Na podstawie informacji prasowej

01.07.2015