Nabór na II edycję Atelier Scenariuszowego

Ruszyły zapisy na Atelier Scenariuszowe – roczny program rozwoju scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych scenarzystów oraz reżyserów, którzy mają w dorobku nie więcej niż dwa zrealizowane filmy fabularne. Zgłaszać się mogą również literaci, dramaturdzy czy twórcy mogący pochwalić się innym dorobkiem około-literackim. Projekty przyjmowane są bez względu na gatunek.

Program

Program Atelier składa się z dwóch sesji on-line i trzech sesji warsztatów stacjonarnych. W ramach ostatniej sesji odbywa się prezentacja projektów przed polską branżą filmową oraz spotkania indywidualne z jej reprezentantami.

W ramach zjazdów prowadzone są zajęcia grupowe, konsultacje indywidualne oraz zajęcia poświęcone rynkowi filmowemu w Polsce, które mają na celu poszerzanie wiedzy scenarzystów o branży filmowej. W trakcie I edycji gościnnie spotkania poprowadzili m.in. Ewa Puszczyńska, Michał Oleszczyk, Ewa Bojanowska, Jan Kwieciński i Małgorzata Lipmann.

Kiedy?

Wstępne terminy i miejsca sesji stacjonarnych to: listopad/ grudzień 2018 roku – Łódź, kwiecień 2019 roku – Kraków, lipiec/sierpień 2019 roku – Wrocław.

Koszty i zgłoszenia

Koszt udziału w Atelier wynosi 2100 zł i zawiera koszty organizacji warsztatu, zakwaterowania i wyżywienia uczestnika oraz koszty materiałów dydaktycznych.

Zgłoszenia można przesyłać do 12 października 2018 roku.

Szczegóły dotyczące naboru znajdują się pod adresem: www.scenariuszowe.pl/zgloszenia

Spotkanie w Gdyni

Organizatorzy Atelier Scenariuszowego zapraszają również na spotkania, które odbędą się w Gdyni w dniach 18 i 20 września 2018 roku. Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Atelier Scenariuszowym, naborze, prowadzących albo jak wyglądała I edycja, będą mogli porozmawiać z konsultantami, organizatorami i uczestnikami I edycji.

Partnerami II edycji Atelier Scenariuszowego są: Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Krakowska Komisja Filmowa, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok.

Program dofinansowany został przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji:

atelier@scenariuszowe.pl

www.scenariuszowe.pl

Informacja prasowa 


12.09.2018