Nabór na IX Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS

Młodzież z Bydgoszczy po raz dziewiąty organizuje konkurs dla początkujących filmowców. Tworzysz własne filmy? Zgłoś je na KLAPS-a! – zachęcają organizatorzy.

KLAPS – zgłoszenia do 5 maja

KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy skierowany do osób w wieku od 15 do 24 lat. Zgłoszenia są przyjmowane w 4 kategoriach: film fabularny, reportaż, teledysk i animacja.

Finaliści spędzą w Bydgoszczy dwa dni od 25 do 26 maja 2017 roku. – obejrzą stworzone przez rówieśników produkcje, poszerzą swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów filmowych, spędzą wieczór oglądając nagrodzone w poprzednich edycjach filmy pod gołym niebem. Laureaci i finaliści konkursu zostaną nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 26 maja 2017 roku. Nagrody zostaną przyznane w czterech głównych kategoriach, wręczona będzie również nagroda Grand Prix, której laureata wybiera publiczność.

Partnerzy

Partnerem Konkursu jest Szkoła Filmowa w Łodzi. Konkurs otrzymał patronat m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage. Wśród patronów medialnych konkursu znajdują się m. in. TVP Kultura, Gazeta Wyborcza i Radio Eska.

Więcej informacji na: www.kfaklaps.pl oraz www.facebook.com/kfaKLAPS.

Informacja prasowa 

19.04.2017