Nabór na konkurs „Wolność formy” 2016

Fundacja Interference – główny organizator Festiwalu Form Komunikacji Wizualnej – Interference Festival w Gdańsku zaprasza do udziału w konkursie pod hasłem „Wolność Formy” na realizację pracy wizualnej kwalifikującej się do jednej z 4 głównych kategorii konkursowych.

Kategorie konkursowe

Trwa nabór na konkurs odbywający się pod hasłem „Wolność Formy” na realizację pracy wizualnej kwalifikującej się do jednej z 4 głównych kategorii konkursowych:

  • forma found footage (do 5 min),
  • wideoklip (do10min),
  • kreatywna forma reklamowa (do 5 min),
  • eksperymentalna krótka forma wizualna (do 8min).

Cel konkursu

Konkurs w formule międzynarodowej jest kluczowym elementem Festiwalu i ma na celu wyłonienie wyróżniających się krótkich produkcji wizualnych – zarówno o charakterze komercyjnym i niekomercyjnym.

Zgłoszenia do 1 września

Zgłoszenia prac przyjmowane są do dnia 1 września 2016 roku wyłącznie za pośrednictwem serwera konkursowego: www.contest.interferencefestival.com. Warunkiem przesłania zgłoszenia jest poprawne wypełnienie formularza oraz zaakceptowanie Regulaminu Konkursu, który zawiera szczegółowe warunki konkursu.

Nagrody

W ramach konkursu zostaną przyznane następujące nagrody pieniężne:

  • Grand Prix 2500 zł brutto w czterech kategoriach: forma found footage, wideoklip, kreatywna forma reklamowa, eksperymentalna krótka forma wizualna.

Nagrody pieniężne dodatkowe:

  • Nagroda publiczności w wysokości 2000zł brutto.

Pozostałe nagrody będą miały charakter rzeczowy.

Fundatorem nagród finansowych jest Miasto Gdańsk.

Ceremonia wręczenia nagród

Festiwal Interference – 3. Festiwal Form Komunikacji Wizualnej odbędzie się w Gdańsku w dniach 7-8 października 2016 r., a oficjalne ogłoszenie zwycięzców odbędzie się podczas ceremonii rozdania nagród 8 października 2016 r.

Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej festiwalu: www.interferencefestival.com.

Informacja prasowa 

19.08.2016