Nabór na Maia Work­shops

Do 26 sierpnia organizatorzy Maia Workshops czekają na zgłoszenia producentów filmowych do wzięciu udziału w trzeciej części szkolenia poświęconego marketingowi i dystrybucji filmu. Warsztaty odbędą się we Włoszech w drugiej połowie września.

 

Maia Workshops to program szkoleniowy skierowany dla początkujących producentów filmowych, absolwentów szkół filmowych, ale także reżyserów, scenarzystów i innych osób związanych z branżą filmową, zainteresowanych zdobyciem nowych umiejętności i wiedzy w dziedzinie produkcji filmowej.

 

Maia Workshops umożliwia rozwijanie projektów filmów dokumentalnych bądź fabularnych w różnych fazach produkcji oraz dystrybucji – przy uwzględnieniu najnowszych technologii, innowacyjnych strategii oraz niskiego budżetu.

 

Program jest podzielony na trzy niezależne, pięciodniowe warsztaty. Każdy z nich oferuje case-study, wykłady, zajęcia praktyczne, prace nad poszczególnymi projektami uczestników, indywidualne spotkania z prowadzącymi i trenerami.

 

Dotychczas odbyły się dwa szkolenia. Trzecie spotkanie – poświęcone marketingowi i dystrybucji – zaplanowane jest na okres od 26 do 30 września.

 

Do najważniejszych aspektów, które zostaną poruszone podczas ostatniego szkolenia, należą:

  • przegląd najważniejszych wydarzeń filmowych, festiwali, targów, itp.
  • zarządzanie prawami autorskimi oraz nowe platformy dystrybucji
  • strategie marketingowe, techniki prezentacji projektu
  • rynek koprodukcji
  • agenci sprzedaży

Termin zgłoszeń na trzecią część warsztatów mija 26 sierpnia.

 

Więcej o programie szkoleniowym, regulaminie i formie zgłoszeń na stronie:www.maiaworkshops.org.

 

Źródło informacji: www.mediadeskpoland.eu.

22.07.2011