Nabór na MeetMarket 2014

Do 19 marca 2014 trwa nabór projektów dokumentalnych na MeetMarekt, który odbedzie się w dniach 9-10 czerwca 2014 podczas Sheffield Doc/Fest.

O MeetMarket

MeetMarket jest unikalną inicjatywą wykorzystującą systemy online. Jej celem jest łączenie najbardziej innowacyjnych pomysłow dokumentalnych i dawanie możliwość bezpośredniego, indywidualnego spotkania się twarzą w twarz twórców z międzynarodowymi decydentami, ekspertami oraz firmami zajmującymi się m.in. produkcją filmową czy dystrybucją.

Projekty ne różnym etapie rozwoju

MeetMarket jest inicjatywą otwartą dla dokumentalistów pochodzących z każdego kraju na świecie. Zgłaszane projekty mogą znajdować się we wczesnym studium pracy, na etapie produkcji, a także na etapie post-produkcji. Spośród nadesłanych prac organizatorzy wybiorą te, które będą chcieli przedyskutować z pomysłodawcami podczas indywidualnej rozmowy.

Sheffield Doc/Fest

Festiwal w Sheffiled organizowany jest od 1994 roku i obecnie znajduje się w pierwszej trójce festiwali zajmujących się filmem dokumentalnym na świecie. Celem festiwalu jest wymiana doświadczeń i zbliżenie się twórców dokumentalnych z całego świata w jednym miejscu, aby celebrować proces, jakim jest dla nich tworzenie filmów dokumentalnych.

 

Szczegółowe informacje dotyczące aplikacji na stronie: sheffdocfest.com/view/meetmarket.

 

Magdalena Wylężałek

12.03.2014