Nabór na MFF Euroshorts 2018

Organizatorzy 27. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Euroshorts 2018 „Młodzi Filmowcy” ogłaszają nabór filmów krótkometrażowych do Konkursu Międzynarodowego. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania filmów krótkometrażowych (o czasie projekcji do 30 minut) do Konkursu Międzynarodowego w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Euroshorts 2018 „Młodzi Filmowcy”. W konkursie mogą brać udział filmy fabularne, dokumentalne, animowane i eksperymentalne, wyprodukowane w latach 2017-2018.

Festiwal odbędzie się w dniach 26 listopada – 2 grudnia 2018 roku w Gdańsku, a następnie jego edycje zaplanowano w Warszawie, Katowicach, Zielonej Górze. Nagrodę Grand Prix Euroshorts 2017 w wysokości 3000 zł ufundował Prezydent Miasta Gdańska, nagrody w poszczególnych kategoriach: Marszałek Województwa Pomorskiego.

Nabór trwa do 10 września

Filmy można zgłaszać do 10 września 2018 roku na platformie FilmFreeway.com. Koszt zgłoszenia: 25 dolarów. Dla dwóch filmów z każdej szkoły filmowej i wybranych filmów niezależnych przewidziane są bramki bezpłatne.

Więcej informacji: www.euroshorts.pl oraz www.facebook.com/euroshorts, www.twitter.com/euroshorts.

W ramach festiwalu Euroshorts dotąd ukazało się 9 płyt DVD z filmami krótkometrażowymi. Można je otrzymać bezpłatnie podczas projekcji. Festiwal jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Festiwal został włączony do programu obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Gdańska i Marszałek Województwa Pomorskiego. 

Informacja prasowa


09.05.2018