Nabór na Midpoint TV Launch

Międzynarodowy program rozwoju scenariuszy seriali telewizyjnych czeka na zgłoszenia z Polski.

Midpoint TV Launch to międzynarodowe warsztaty adresowane do autorów scenariuszy i producentów seriali telewizyjnych. Nabór trwa do 16 września, a uczestnicy stają przed szansą zdobycia HBO Development Award.

Midpoint TV Launch

to program szkoleniowy, który skupia się na rozwoju zarówno mini-serii, jak i wielosezonowych seriali telewizyjnych, pochodzących z regionu Europy Środkowej, Bałkanów oraz krajów nadbałtyckich. Uczestnicy, biorący udział w warsztatach, mogą zgłaszać projekty półgodzinne (czas trwania odcinka: 25 – 30 minut) oraz godzinne (czas trwania odcinka: 40 – 60 minut). Dopuszczalny jest także udział bez konkretnego projektu. Organizatorzy programu szukają ambitnych, porywających historii oraz innowacyjnych pomysłów, których rezultatem może być telewizyjny serial nisko- lub wysokobudżetowy.

Ubiegłoroczną absolwentką programu jest scenarzystka Agata Koschmieder, która w ramach Midpoint TV Launch rozwijała scenariusz serialu pt. „Siostry” (ang. „The Tribe”). – Program pomógł mi uporządkować dotychczasową wiedzę o pisaniu scenariuszy fabularnych i przekształcić posiadany już warsztat w umiejętność pisania dla telewizji – mówi Koschmieder. To, co spodobało mi się szczególnie to jasno wytyczone przez tutorów zadania do realizacji – dodaje. Dzięki temu praca szła o wiele sprawniej, a ja miałam wrażenie, że podczas tych paru dni trwania warsztatów dokonałam znacznie więcej, jeśli chodzi o rozwój scenariusza odcinka pilotowego, niż przez pół roku pracy indywidualnej.

Program warsztatów 2017

W roku 2017 warsztaty składać się będą z trzech sesji, podczas których uczestnicy zapoznają się z metodą rozwoju scenariusza serialu telewizyjnego, wezmą udział w wykładach gościnnych, analizach poszczególnych znanych produkcji serialowych, a także spotkają się z prowadzącymi zajęcia ekspertami na indywidualnych konsultacjach. Uczestnicy rozwijający swoje scenariusze otrzymają indywidualną opiekę międzynarodowych tutorów. W czasie ostatniego warsztatu, odbywającego się z Sarajewie,  jeden z projektów otrzyma nagrodę developmentową HBO.  

Szczegóły programu, daty warsztatów oraz formularz aplikacji znajdują się na stronie: www.midpoint-center.eu.

Więcej o poprzednich edycjach warsztatów Midpoint TV Launch na stronach organizatorów wydarzenia: www.midpoint-center.eu oraz www.famu.cz.

Informacja prasowa

22.08.2016