New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes

PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej wraz z MFF Nowe Horyzonty zapraszają do udziału w programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes na targach Marché du Film podczas 71. MFF w Cannes. 

W ramach współpracy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty po raz drugi znalazł się wśród kilku wybranych imprez filmowych z całego świata, które zaprezentują filmy na etapie produkcji w prestiżowym programie The Goes to Cannes podczas największych targów filmowych Marché du Film na 71. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

The Goes to Cannes to program, do którego zapraszane są największe festiwale, aby przedstawić zagranicznej branży wybrane przez siebie filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.

Polski Instytut Sztuki Filmowej wraz z MFF Nowe Horyzonty  ogłaszają nabór na pełnometrażowe filmy fabularne, dokumentalne i animowane, które spełniają kryteria:

  • są na etapie produkcji lub postprodukcji
  • do czasu pokazów w maju nie będą mieć agenta sprzedaży

Prezentacja wyselekcjonowanych projektów odbywa się z udziałem producenta i / lub reżysera. PISF gwarantuje wsparcie finansowe w podróży do Cannes.

Projekty (tytuł filmu, etap produkcji, synopsis, wybrany fotos, obsada, producent) prosimy zgłaszać do Olgi Domżały na adres: olga.domzala@pisf.pl do 14 marca.

Organizatorzy ogłoszą wybór filmów do 23 marca.

Zamknięty pokaz New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes odbędzie się wyłącznie dla przedstawicieli  międzynarodowej branży filmowej (selekcjonerów festiwalowych, agentów sprzedaży, dystrybutorów, producentów, etc.) 13 maja, między godz. 10.00-12.00 w Palais K- level 4 w Pałacu Festiwalowym, podczas 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes .

Więcej informacji:  www.marchedufilm.com/en/goes-to-cannes/home.

Polish Days odbędą się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia  podczas 18. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty (26 lipca – 5 sierpnia 2018).

Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie postprodukcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie. Jak co roku, organizatorzy spodziewają się ok. 200 gości – agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwali filmowych, producentów. To znakomita możliwość dla producentów i twórców polskich filmów na promocję ich projektów, zaplanowanie strategii festiwalowej filmów oraz znalezienie zagranicznych partnerów (agentów sprzedaży, koproducentów, dystrybutorów).          

Nabór na Polish Days zostanie otwarty  w marcu.


13.02.2018