Nabór na nowy projekt warsztatowy KIPA - Mini-Meet Workshops

Do 18 marca trwa nabór na nowy projekt warsztatowy KIPA – Mini-Meet Workshops.

Mini-Meet Workshops

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych zainicjowała nowy projekt pod nazwą Mini-Meet Workshops, który został przygotowany jako uzupełnienie prowadzonych od lat szkoleń finansowo-prawnych KIPA. Mini-Meet Workshops to seria cyklicznych, praktycznych spotkań warsztatowych odbywających się w kameralnej grupie max. 12 osób dotycząca kluczowych kwestii produkcyjnych w oparciu o konkretne case studies i ćwiczenia dla uczestników.

Cel projektu

Celem projektu jest przybliżenie problematycznych zagadnień biznesowo-filmowych. M.in. recoupment planu i clearing rights (muzyka i scenariusz), jak również praktycznych aspektów koprodukcji i dystrybucji. Mini-Meet Workshops to nowatorska seria szkoleń o ściśle warsztatowym charakterze, który pozwoli uczestnikom na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu produkcji audiowizualnej.

Pierwsze spotkanie 22 marca

Pierwsze spotkanie odbędzie się już we wtorek  22 marca 2016 r. w godz. 10:00-14:00  w siedzibie KIPA, przy ul. Chełmskiej 21 bud. 28c w Warszawie (rejestracja o godz. 9:45). Warsztaty dotyczyć będą umów dystrybucyjnych – głównie kwestii związanych z marketingiem i promocją, zakresem udzielonych praw oraz audytem i rozliczeniami. Szkolenia prowadzone będą w podgrupach (pro producencka i pro dystrybucyjna) przez ekspertów z branży audiowizualnej – niezależną producentkę filmową Dorotę Hawliczek oraz adwokata Krzysztofa Czyżewskiego z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy.

Zgłoszenia do 18 marca

Organizatorzy zachęcają do nadsyłania wypełnionych formularzy zgłoszeniowych na adres biuro@kipa.pl z dopiskiem „Mini-Meet Workshops: Dystrybucja” do 18 marca 2016 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy plan szkolenia oraz informacje dotyczące prowadzących dostępne są pod linkiem: www.audiowizualni.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod tel. (22) 840 59 01.

Informacja prasowa

07.03.2016