Nabór na Pitching du Réel

Do 17 grudnia trwa nabór projektów pełnometrażowych filmów dokumentalnych na Pitching du Réel – jedno z wydarzeń towarzyszących 19. edycji szwajcarskiego festiwalu Visions du Réel. Impreza odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2013 w miejscowości Nyon.

Pitching dla twórców dokumentów

Organizatorzy zapraszają na pitching twórców filmów dokumentalnych poszukujących koproducentów, zarówno doświadczonych filmowców, jak i tych chcących dopiero zaistnieć na międzynarodowym rynku. Zgłaszany film może znajdować się na dowolnym etapie realizacji, jednak organizatorzy zastrzegają, iż preferowane będą projekty które uzyskały już częściowo dofinansowanie. Do końcowego etapu pitchingu wybranych zostanie 15 projektów, które zostaną przedstawione m.in. międzynarodowym agentom sprzedaży i przedstawicielom branży filmowej.

Nabór filmów na festiwal Visions du Réel

Do 11 stycznia 2013 można natomiast zgłaszać filmy dokumentalne, których realizacja zakończyła się po wrześniu 2012. Do udziału w programie imprezy można zgłaszać również krótkometrażowe filmy dokumentalne zrealizowane przez absolwentów szkół filmowych.

 

Więcej informacji: www.visionsdureel.ch.

 

Marta Sikorska

06.12.2012