Nabór na program Impakt

Trwa nabór na program Impakt skierowany do producentów debiutujących i będących na początku drogi zawodowej (maksymalnie jeden film pełnometrażowy zrealizowany), którzy przygotowują się do pracy nad  projektem filmowym.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia od osób posiadających własne firmy producenckie, jak i freelancerów lub osób na co dzień związanych z większymi domami produkcyjnymi. Junior producers, kierownicy produkcji z ambicjami rozwoju – to również adresaci Impaktu, a także managerowie kultury, kierownicy projektów, którzy pragną rozwijać umiejętności na polu filmowym. Fakt ukończenia szkoły filmowej lub szkoleń jest dodatkowym atutem – ale nie wymogiem. Kryteria wyboru kandydatów to ich doświadczenia filmowe, list motywacyjny oraz zgłoszony projekt.

Uczestnicy-producenci zgłaszają się do programu z projektem, nad którym zaczęli pracować lub jaki chcieliby wkrótce zrealizować, znajdującym się we wczesnej fazie developmentu lub na etapie pomysłu.

Uwaga! W programie biorą też udział współpracujący z producentami reżyserzy lub scenarzyści – autorzy projektów zgłoszonych na Impakt.  Ich obecność jest obowiązkowa na części zajęć, w ramach sesji zostanie przeprowadzony development ich projektów. Wezmą także udział w warsztatach mających na celu wypracowanie zasad dobrej współpracy z producentem.

Kiedy?

Program potrwa 6 miesięcy, od września 2019 do kwietnia 2020 i obejmie 6 intensywnych 3-dniowych sesji. Zajęcia będą odbywały się w formie warsztatów opartych na mentoringu grupowym, dyskusjach, case studies, wykładach mistrzowskich oraz pracy indywidualnej.

Gdzie?

Zajęcia będą się odbywały w Warszawie, w siedzibie Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego, ul. Szpitalna 5 lok 6 lub salach zapewnionych przez partnerów.

Kto będzie prowadzić program?

Wśród prowadzących znajdą się czołowi polscy producenci, reżyserzy, scenarzyści i konsultanci scenariuszowi, prawnicy oraz specjaliści od promocji, dystrybucji i prowadzenia biznesu: Anna Wydra (właścicielka firmy Otter Films, producentka „Niemego” Bartka Konopki, „Komunii” Anny Zameckiej), Andrzej Mellin (kierownik katedry scenariopisarstwa PWSTFiTv) , Iza Igel (właścicielka Harine Fims, producenta „Płynących wieżowców” Tomka Wasilewskiego, „Dzikich róż” Anny Jadowskiej), Ana Brzezińska (Pettersdottir Media, specjalistka od nowych mediów, reżyserka filmów dokumentalnych), Joanna Solecka (szefowa polskiej gałęzi firmy Alphapanda, specjalistka od międzynarodowego marketingu i promocji) i inni. Programem zarządza jego autorka, doświadczona producentka, wicedyrektorka DOC LAB POLAND i dyrektorka DLP Marketu Koprodukcyjnego Katarzyna Ślesicka oraz Adam Ślesicki – producent, dyrektor DOC LAB POLAND i DOC DEVELOPMENT.

Koszty

2000 zł (+VAT) za cały program, dla zespołu: producent i twórca.

Opłata za każde zgłoszenie na program to 50 zł (jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 projekty).

Termin zgłoszeń

20 lipca – 20 września 2019, godz. 23.59 Dodatkowe informacje i formularz zgłoszeniowy na: fundfilm.pl/pl/impakt; pytania należy kierować na adres: info@fundfilm.pl

Program

Osią i celem Impaktu jest kompleksowe przygotowanie projektu filmu fabularnego, dokumentalnego lub animowanego do realizacji. Uczestnicy – producenci zgłaszają się do programu z pomysłem na film, nad którym zaczęli pracować lub jaki chcieliby zrealizować wkrótce. W części zajęć uczestniczą także reżyserzy lub scenarzyści – autorzy zgłoszonych projektów.    

Organizator

Impakt realizowany jest przez pomysłodawców i pierwszych prowadzących Kursu dla Kreatywnych Producentów (realizowanego w latach 2010-2015 w Szkole Wajdy) – pierwszego tego typu programu w Polsce, który zyskał duże uznanie i zebrał świetne opinie w środowisku filmowym.

Organizatorem programu Impakt jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, która od 2015 roku prowadzi największy w Polsce program dla dokumentalistów Doc Lab Poland.

Impakt jest wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa


05.08.2019