Nabór na programy IDF

W marcu 2012 w Pradze Institute of Documentary Film zainauguruje nowe wydarzenie przeznaczone dla twórców filmów dokumentalnych – East Doc Platform.

 

Spotkanie zorganizowane zostanie wspólnie z festiwalem One World. East Doc Platform będzie kontynuacją działań takich jak East European Forum, Doc Launch, Project Market i East Silver, zainicjowanych w Jihlavie w 2001 roku.

East European Forum: 5-9 marca

Największe forum koprodukcyjne prezentujące twórczość dokumentalistów z Europy wschodniej i środkowej. Służy nawiązywaniu kontaktów filmowców z dystrybutorami, przedstawicielami telewizji i reprezentantami funduszy filmowych. Od 2001 roku wzięło w nim udział ponad 650 filmowców. Dotychczas dzięki działaniu Forum ukończono 80 filmów.

Doc Launch: 8-9 marca

Warsztaty wspierające filmy dokumentalne na etapie produkcji i postprodukcji. Do udziału w Doc Launch zgłaszać można projekty będące na etapie rough-cut. Organizatorzy programu dbają o to, by dana produkcja znalazła odpowiednich odbiorców i otrzymała pomoc w opracowaniu strategii dystrybucji.

Project Market: 8-10 marca

Indywidualne spotkania z przedstawicielami festiwali i stacji telewizyjnych, przeznaczone w pierwszej kolejności dla producentów uczestniczących w programie Doc Launch. W spotkaniach mogą uczestniczyć także producenci, którzy brali udział we wcześniejszych edycjach East European Forum.

Imprezom East Doc Platform towarzyszą targi East Silver.

Terminy zgłoszeń:

  • East European Forum, Doc Launch i Project Market: 20 grudnia
  • Targi East Silver: 10 stycznia 2012
  • East Doc Platform: luty 2012

Więcej informacji:Kristina Valentová kristina@dokweb.net, www.dokweb.net.

22.11.2011