Nabór na seminarium Story Matters

Creative Europe Desk Polska zaprasza producentów, reżyserów i scenarzystów na seminarium poświęcone pracy wokół scenariusza oraz znaczeniu treści filmu w całym procesie jego rozwoju. Wydarzenie odbędzie się 5 kwietnia 2016 w godzinach 9:30-16:00 w Warszawie.

Story Matters!

Praca producenta ze scenarzystą i reżyserem nad kolejnymi wersjami treatmentu, scenariusza, a także streszczenia jest niezwykle istotna na etapie developmentu projektu. Najważniejsze, aby podczas etapów przepisywania, konsultowania, castingowania, wnioskowania i poszukiwania finansowania nie zgubić historii, którą chce się opowiedzieć na ekranie, ponieważ story matters!

Zaproszeni goście

Do udziału w seminarium zostali zaproszeni europejscy eksperci i doświadczeni profesjonaliści, którzy, bazując na swoim doświadczeniu zawodowym, poruszą tematy związane z developmentem scenariusza i pracą nad tekstami. Moderatorką spotkania będzie producentka Joanna Szymańska (SHIPsBOY).

Seminarium rozpocznie Marietta Von Hausswolff Von Baumgarten – scenarzystka, konsultantka scenariuszowa, reżyserka oraz producentka ze Szwecji. Marietta jest m.in. autorką scenariusza oraz koproducentką filmu „Call Girl”, który został nagrodzony przez FIPRESCI na festiwalu w Toronto. Współpracuje jako tutor z takimi programami jak: TorinoFilmLab, Venice Biennale College Microbudget labs, Binger Filmlabs, Tiff Studio Toronto, Baltic International Film Academy czy Talent Campus Berlin. Podczas seminarium Marietta skupi się na scenariuszu oraz jego elementach, a także poruszy kwestie związane z konsultingiem i kreatywną współpracą pomiędzy producentem a scenarzystą.

O tym jak kreatywnie wykorzystywać synergie w projektach, a także o pracy z wybitnymi, aczkolwiek trudnymi talentami, opowie Vinca Wiedemann – rektor Duńskiej Szkoły Filmowej. Vinca pracowała również jako ekspert w Duńskim Instytucie Filmowym oraz opiekowała się dofinansowanymi projektami. Jako konsultantka scenariuszowa w Zentropa współpracowała z takimi twórcami jak: Susanne Bier, Pernilla August, Thomas Vinterberg, Jan Troell, a także Lars Von Trier.

Seminarium zakończy spotkanie z uznaną producentką Ewą Puszczyńską oraz scenarzystą i reżyserem Jackiem Faberem, którzy opowiedzą o swojej współpracy nad projektem „AA”. Projekt ten był rozwijany w ramach programów szkoleniowych EKRAN+ 2015 oraz TorinoFilmLab – FrameWorks, gdzie na pitchingu wieńczącym program zdobył dwie nagrody: publiczności oraz jury.

Szczegółowy program seminarium zostanie opublikowany wkrótce.

Zgłoszenia

Seminarium zostanie poprowadzone w języku angielskim, organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Wszyscy zainteresowani udziałem w seminarium proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Potwierdzenie o przyjęciu na seminarium zostanie przesłane do 25 marca 2016 r.

Więcej informacji na stronie: kreatywna-europa.eu/seminarium-story-matters-5-kwietnia-2016.

Źródło: kreatywna-europa.eu.

08.03.2016