Nabór na Short Waves Festival 2014

Organizatorzy festiwalu Short Waves Festival otworzyli nabór filmów na kolejną edycję wydarzenia, która rozpocznie się 14 marca 2014.

Short Waves Festival

to wydarzenie, które konsekwentnie od 6 lat prezentuje wyłącznie kino krótkometrażowe. Zestaw filmów zakwalifikowanych do konkursu o nagrodę Short Waves Grand Prix, składający się z najnowszych produkcji fabularnych, dokumentalnych, animacji i form eksperymentalnych, odwiedzi ok. 50 miast w Polsce, Europie i na świecie. Widzowie we wszystkich miastach na mapie festiwalu oddają swoje głosy na wybrany film, decydując tym samym o przyznaniu głównej nagrody – w wysokości 20 000 złotych.

Konkurs Poznań Open

W tym roku, poza konkursem o nagrodę Short Waves Grand Prix, organizatorzy przygotowali nową propozycję dla młodych filmowców – konkurs Poznań Open. W puli nagród przyszłorocznej edycji znalazła się rekordowa w skali kraju suma – 60 000 złotych.

 

Prezentacje programu konkursowego o nagrodę Short Waves Grand Prix w Polsce i na świecie odbędą się od 14 do 30 marca 2014. Część stacjonarna festiwalu, na której m.in. zostanie przeprowadzony konkurs Poznań Open, rozegra się w dniach 31 marca do 6 kwietnia 2014.

Zgłoszenia

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 10 lutego 2014. Do udziału w obu konkursach dopuszczone są polskie filmy krótkometrażowe, które powstały nie później niż 1 stycznia 2012 roku, a czas ich trwania nie przekracza 30 minut. W festiwalu mogą wziąć udział produkcje fabularne, dokumentalne, animacje, teledyski oraz formy eksperymentalne.

 

Organizatorem Short Waves Festival jest poznańska Fundacja Ad Arte. Więcej informacji na www.shortwaves.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

16.12.2013