Nabór na Slamdance Film Festival

Organizatorzy Slamdance Film Festival czekają na filmy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-23 stycznia 2014 w Park City w stanie Utah.

Zgłoszenia

Organizatorzy czekają na filmy dowolnego gatunku, o dowolnej tematyce szczególnie zapraszając twórców eksperymentalnych, których filmów nie da się zaklasyfikować.

 

Do sekcji konkursowych można zgłaszać debiuty, których budżet nie przekroczył miliona dolarów i które nie mają dystrybutora. Organizatorzy zachęcają również pozostałych filmowców do zgłaszania produkcji do sekcji Beyond Features.

Filmy można zgłaszać w kategoriach:

  • pełnometrażowe filmy fabularne (debiuty powyżej 40 minut),
  • pełnometrażowe filmy dokumentalne (debiuty powyżej 40 minut),
  • Beyond Features (fabuły i dokumenty powyżej 40 minut),
  • krótkometrażowe filmy fabularne (do 40 minut),
  • krótkometrażowe filmy dokumentalne (do 40 minut),
  • krótkometrażowe filmy animowane (poklatkowe animacje do 40 minut),
  • krótkometrażowe filmy eksperymentalne (filmy do 40 minut, które nie pasują do innych kategorii).

Nagrody i opłaty

Festiwal przyznaje nagrody finansowe i usługi produkcyjne. Wybrane filmy są włączane do programu pokazów Slamdance On The Road, czyli objazdowej wersji Slamdance, która odwiedza m.in. Nowy Jork, Los Angeles czy Austin.

 

Do 22 lipca 2013 obowiązują najniższe opłaty za zgłoszenia. Dodatkową możliwością skorzystania z najniższych opłat jest wypełnienie formularza aplikacyjnego do 6 września, pod warunkiem podania kodu „film 2014” wraz z odpowiedzią na pytanie „Gdzie usłyszałeś o Slamdance?”.

Slamdance Film Festival

powstał jako konkurencja dla słynnego festiwalu Sundance. Obie imprezy odbywają się mniej więcej w tym samym czasie i miejscu – Park City w stanie Utah. Prezentacja filmu w ramach Slamdance jest okazją do pokazania go środowisku twórców skupionych wokół amerykańskiego i światowego kina niezależnego.

 

Więcej informacji o naborze na www.slamdance.com.

 

Na podstawie informacji od organizatora Kalina Cybulska

21.06.2013