Nabór na Splat!FilmFest

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 4. edycji międzynarodowego festiwalu kina grozy i kina gatunkowego Splat!FilmFest w Lublinie i w Warszawie.

Splat!FilmFest

W 2018 roku festiwal odbędzie się w dniach 26 listopada – 2 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie oraz pierwszy raz także w warszawskiej Kinotece w dniach 6 – 9 grudnia.

Misją festiwalu jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią polskie i europejskie premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego z 2017 i 2018 roku (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy, animacje), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce, i które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej.

Zgłoszenia

Organizatorzy czekają na zgłoszenia filmów pełnometrażowych oraz krótkometrażowych. Przy selekcji filmów preferowane będą produkcje fabularne, ale organizatorzy nie wykluczają udziału filmów dokumentalnych i animowanych, jeśli wpisują się w ideę SFF.

Zgłaszane filmy powinny być zrealizowane po 1 stycznia 2017 roku, mile widziane są obrazy nieprezentowane wcześniej na pokazach publicznych w Polsce. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się możliwość przyjęcia filmów, które były już prezentowane w Polsce lub za granicą.

Podczas SFF przyznawane są Nagrody Publiczności w 6 kategoriach. Zgłoszenia filmów przyjmowane są na portalu FilmFreeway.com do 20 sierpnia 2018 roku.

Więcej na stronie www.splatfilmfest.com.


01.03.2018