Nabór na Studio Nowe Horyzonty 2017

8. edycja Studia Nowe Horyzonty+ odbędzie się we Wrocławiu w dniach 5-8 sierpnia podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty (3-13 sierpnia 2017).

Studio Nowe Horyzonty+

Organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Creative Europe Desk Polska Studio Nowe Horyzonty+ to cztery dni warsztatów i wykładów dotyczących różnych aspektów promocji i rozwoju projektu. Jego głównym zadaniem jest dostarczenie młodym profesjonalistom wiedzy na temat międzynarodowego rynku filmowego, a także pomoc w określeniu drogi kariery w Polsce i za granicą.

Od tego roku Studio Nowe Horyzonty+ zmienia formułę i czeka na duety: reżyser-producent, którzy rozwijają swój pierwszy lub drugi pełnometrażowy film fabularny. Projekt na etapie developmentu jest niezbędnym wymogiem do zgłoszenia.

Program Studia

Tegoroczne Studio Nowe Horyzonty+ będzie się koncentrować na kluczowych tematach dotyczących komunikacji i promocji projektów i twórców: Jak opowiadać o projekcie? Przy pomocy jakich narzędzi i w jaki sposób kształtować komunikację o swoim filmie na różnych etapach produkcji? W jaką stronę zmierza promocja i dystrybucja międzynarodowa? Czy odbiorcę można jeszcze czymś zaskoczyć? Kiedy zacząć i jak najlepiej budować zainteresowanie wokół filmu? Jak komunikować „siebie” mediom i branży filmowej?

Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o zagranicznym rynku filmowym, nawiązać nowe kontakty branżowe oraz rozwinąć swój projekt. Program ma też pomóc budować świadomość o potencjale projektu oraz wspólnych i indywidualnych celach zawodowych reżysera i producenta.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do Studia Nowe Horyzonty+ przyjmowane są od 25 kwietnia do 9 czerwca 2017. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.nowehoryzonty.pl. Reżyser i producent wypełniają formularze osobno (zgłaszają wspólny projekt).

Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim. Wśród 20 uczestników ósmej edycji znajdzie się 10 osób z Polski (5 duetów reżyser-producent) wybranych spośród zgłoszeń, a także 10 osób z zagranicy rekomendowanych przez partnerów wydarzenia.

Więcej informacji udziela koordynatorka wydarzenia Weronika Czołnowska weronika.czolnowska@snh.org.pl.

Informacja prasowa

25.04.2017