Nabór na targi filmowe MIA w Rzymie

Trwa nabór na międzynarodowe targi filmowe MIA – Mercato Internazionale dell’Audiovisivo, które odbędą się w dniach 21-23 października podczas 11. Rzymskiego Festiwalu Filmowego.

Zgłoszenia do 25 lipca

Na targi zostanie zaproszonych 15 projektów z całego świata. Do selekcji można zgłaszać międzynarodowe projekty fabularne lub dokumentalne, o wysokich wartościach artystycznych, dużym potencjale kinowym, minimum 70-minutowe. Twórcy muszą mieć przygotowany treatment (w przypadku filmu dokumentalnego) lub scenariusz (w przypadku filmu fabularnego) oraz mieć zagwarantowane 25% budżetu. Projekty mogą być na różnym etapie rozwoju, ale ich okres zdjęciowy nie może się rozpocząć przed targami filmowymi w Rzymie.

Eurimages Co-Production Development Award

Na najlepszy projekt filmu fabularnego prezentowany podczas targów czeka nagroda w wysokości 20 tys. euro. Zwycięski projekt wybierze międzynarodowe jury.

Polscy producenci na targach MIA w 2015 r.

W zeszłym roku na targach MIA gościła delegacja polskich dystrybutorów, producentów i agentów sprzedaży oraz przedstawicieli polskich instytucji filmowych. Z kolei w ramach New Cinema Network – specjalnego programu MIA, którego celem jest wspieranie nowych, niezależnych produkcji – został zaprezentowany nowy projekt filmowy Bodo Koxa – koprodukcja „Człowiek z magicznym pudełkiem”, której producentem jest Alter Ego Pictures.

Więcej informacji o naborze projektów na targi jest dostępnych na stronie: www.miamarket.it/en/miacinema-mercato-di-co-produzione-ncn-aperte-le-iscrizioni.

Na podstawie informacji prasowej 

01.06.2016