Nabór na Warsaw Next 2017

Do 1 września trwa nabór zgłoszeń do udziału w tegorocznej edycji warsztatów Warsaw Next. Wydarzenie, organizowane już po raz siódmy, odbędzie się w ramach 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Warsaw Next

to warsztaty skierowane wyłącznie do młodych twórców, reżyserów oraz studentów szkół filmowych i artystycznych, którzy jeszcze nie zrealizowali swojego debiutu. W czasie czterodniowych warsztatów odbędzie się szereg spotkań, wykładów i dyskusji poświęconych najważniejszym zagadnieniom dotyczącym produkcji, dystrybucji i promocji filmów na rynku polskim i międzynarodowym. Udział w warsztatach będzie okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim zdobycia praktycznej wiedzy na temat rynku filmowego.

Co roku, do udziału w Warsaw Next zapraszani są polscy i zagraniczni goście – m.in. producenci, przedstawiciele festiwali, dystrybutorzy i twórcy o znaczącym dorobku filmowym. W ubiegłych latach uczestnicy warsztatów mieli okazję usłyszeć o pracy w branży filmowej od wielu uznanych ekspertów i filmowców m.in. Pietry Brettkely (reżyserki nagradzanych filmów dokumentalnych m.in. – „A Flickering truth”, „Maori Boy Genious”), Seana Bakera (reżysera „Starlet” i „Tangerine”), Leszka Bodzaka (producenta „Ostatniej Rodziny”), Wojtka Wawszczyka (reżysera i producenta związanego ze studiem Human Ark), Nika Powella (założyciela wytwórni Virgin Records i dyrektora londyńskiej szkoły filmowej NFTS) czy Marcina Wąsa (dystrybutora z M2Films). Uczestnicy mieli również okazję spotkać się przy okazji nieformalnych śniadań branżowych z selekcjonerami czołowych festiwali filmowych m.in. Toronto, San Sebastian, Karlowe Wary czy Tribeca. Listę tegorocznych gości będzie można znaleźć na stronie Warszawskiego Festiwalu Filmowego pod koniec września.

Zgłoszenia

Aby zgłosić się do udziału w Warsaw Next, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Spotkania podczas warsztatów odbędą się m.in. w języku angielskim, dlatego jego znajomość jest wymagana.

Termin przesyłania zgłoszeń mija 1 września 2017 roku. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a koszty przejazdu i zakwaterowania nie są pokrywane. Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą osoby, które zaproszą do udziału w warsztatach. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo nieudzielania informacji o powodach zakwalifikowania lub odrzucenia zgłoszenia.

Informacji na temat warsztatów udziela Zofia Jaroszuk (warsaw.next@wff.pl). 33. Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 13-22 października 2017.

Informacja prasowa

01.08.2017