Nabór na warsztaty animacji z Krisem Pearnem

23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima zaprasza na wykład i warsztaty animacji z Krisem Pearnem (Sony Pictures Animation) „Od scenariusza aż po ekran filmowy – storyboard i visual storytelling w animacji”.

Zgłoś się na warsztaty z Krisem Pearnem

Kris Pearn, odpowiedzialny za reżyserię i storyboardy w Sony Pictures Animation, podzieli się swoim bogatym doświadczeniem i opowie o tym jak wygląda proces przekształcania scenariusza filmowego w ruchome obrazy. Posługując się przykładem filmu animowanego pt. „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”, przeanalizuje on dokładnie ścieżkę jego rozwoju – od pojawienia się pomysłu na historię aż po gotowy film, ze szczególnym uwzględnieniem etapów od napisania scenariusza do powstania animacji. Podczas wykładu Pearn zaprezentuje concept art, czyli projekty postaci i scenografii, oraz storyboardy (scenorysy),  które zostały wykorzystane podczas realizacji filmu, w celu objaśnienia i zademonstrowania tego jak film animowany staje się rzeczywiście filmem animowanym.

Warsztaty odbędą się w dniach 24 listopada (czwartek), Małopolski Ogród Sztuki, sala mała, ul. Rajska 12, w godz. 9:00-13:00 i 14:00-16:00 oraz 25 listopada (piątek), Małopolski Ogród Sztuki, sala mała, ul. Rajska 12, w godz. 10:00-14:00.

Uczestnicy warsztatów są zobowiązani do wzięcia udziału we wszystkich trzech częściach warsztatów. W celu rejestracji na warsztaty, producenci/reżyserzy/storyboardziści powinni przesłać swoje CV poświadczające ich aktywność oraz doświadczenie na polu filmu animowanego. Maksymalna liczba uczestników warsztatów: 35-40.    

Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Karolina Korzeniowska, e-mail: warsztaty@etiudaandanima.com.

Organizatorzy

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Adama Mickiewicza oraz Biuro Organizacyjne Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima przy współpracy Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji.

23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima odbędzie się w dniach 22-27 listopada 2016 r. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, ul. Rajska 12.

Na podstawie informacji prasowej

07.11.2016