Nabór na warsztaty dla młodych filmowców – Warsaw Next

Do 1 września trwa nabór zgłoszeń do udziału w tegorocznej edycji warsztatów Warsaw Next (wcześniej Shorts Warszawa). Wydarzenie, organizowane już po raz szósty, odbędzie się w dniach 13-16 października w ramach 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Warsaw Next

to warsztaty skierowane do młodych twórców, studentów szkół filmowych i artystycznych, którzy jeszcze nie zrealizowali swojego debiutu. W czasie czterodniowych warsztatów odbędzie się szereg spotkań, wykładów i dyskusji poświęconych najważniejszym zagadnieniom dotyczącym produkcji, dystrybucji i promocji filmów na rynku polskim i międzynarodowym. Udział w warsztatach będzie dla młodych twórców okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim zdobycia praktycznej wiedzy na temat rynku filmowego.

Co roku, do udziału w Warsaw Next zapraszani są polscy i zagraniczni goście – m.in. producenci, przedstawiciele festiwali, dystrybutorzy i twórcy o znaczącym dorobku filmowym. Dotychczas uczestnicy warsztatów mieli okazję usłyszeć o pracy w branży filmowej od wielu uznanych ekspertów i filmowców m.in. Seana Bakera (reżysera wielokrotnie nagradzanych filmów m.in. – „Mandarynka”, „Gwiazdeczka”), Nika Powella (dyrektora londyńskiej szkoły filmowej NFTS), Piotra i Łukasza Dzięciołów (producentów z firmy Opus Film) czy Sławomira Salamona (dystrybutora z Forum Film). Listę tegorocznych gości będzie można znaleźć na stronie festiwalu pod koniec września.

Jak wziąć udział?

Aby zgłosić się do udziału w Warsaw Next, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a także przesłać mailowo zdjęcie. Spotkania podczas Warsaw Next odbędą się m.in. w języku angielskim, dlatego jego znajomość jest wymagana. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy nie pokrywają kosztów przejazdu i zakwaterowania.

Informacji na temat warsztatów udziela Zofia Jaroszuk (warsaw.next@wff.pl)

Informacja prasowa

01.08.2016