Nabór na warsztaty DOK.Incubator 2019

Do 29 stycznia 2020 roku trwa nabór do najbliższej edycji międzynarodowych warsztatów DOK.Incubator skierowanych do twórców pełnometrażowych filmów dokumentalnych.

Warszaty DOK.Incubator akceptują jedynie projekty filmów dokumentalnych we wczesnej fazie montażu (rough cut). W warsztatach DOK.Incubator wezmą udział pełnometrażowe projekty filmów dokumentalnych, które zostaną wybrane spośród zgłoszeń z całej Europy. Każdy projekt będzie reprezentowany przez trzech twórców: producenta, reżysera i montażystę. Przez sześć miesięcy uczestnicy będą pracować nad ostateczną wersją filmu oraz nad odpowiednimi strategiami dystrybucji i marketingu. W trakcie trwania programu uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z indywidualnego wsparcia doświadczonych ekspertów: producentów i montażystów, a także najbardziej kreatywnych specjalistów do spraw PR i marketingu oraz dystrybutorów.

Zgłoszenia do 9 stycznia są darmowe. 

Terminy sesji:

  • Kwiecień-Maj – Słowacja – rough cut,
  • Czerwiec – Czechy – przygotowanie ostatecznej wersji montażowej,
  • Wrzesień – Szwecja – prezentacja jednej z końcowych wersji filmu.

Polskie dokumenty w programie warsztatów DOK.Incubator

W 2013 r. w ramach warsztatów był rozwijany projekt Piotra Bernasia „Życie motyla” (prezentowany na IDFA 2015). W 2014 r. w ramach warsztatów rozwijany był projekt Agnieszki Zwiefki „Królowa ciszy” (roboczy tytuł „Królowa Pik”). W tym samym roku dokument był pokazywany na festiwalu IDFA w Amsterdamie, gdzie zajął wysoką pozycję w głosowaniu publiczności. W kolejnych edycjach znalazły się „21 x Nowy Jork” Piotra Stasika (2016) i „Over the Limit” Marty Prus (2017). W poprzedniej edycji rozwijany był projekt Małgorzaty Goliszewskiej i Kasi Matei pt. „Lekcje miłości”, którego premiera odbyła się w tym roku na festiwalu IDFA.

Szczegółowe informacje dotyczących aplikacji dostępnych jest na stronie dokincubator.net.

Na podstawie informacji prasowej


11.12.2019