Nabór na warsztaty European Post-Production Connection

European Post-Production Connection (EP2C) to tygodniowe warsztaty skierowane do producentów i kierowników post-produkcji, szczególnie osób pracujących przy realizacji międzynarodowych koprodukcji.

 

W tym roku warsztaty odbędą się w Warszawie, w dniach 4-9 października. Proces aplikacyjny trwa do 20 czerwca 2011. Istnieje możliwość uzyskania stypendium pokrywającego koszty uczestnictwa w EP2C.

 

 • Dla kogo?
  Dla producentów i kierowników post-produkcji. W grupie 22 uczestników 16 miejsc przewidzianych jest dla producentów, 6 dla kierowników post-produkcji. Organizatorzy oczekują zgłoszeń od osób z pewnym doświadczeniem w produkcji filmowej, chcących wyjść poza lokalny rynek i otwartych na możliwości koprodukcji z innymi krajami.
 • W jakim celu?
  Dobrze zaplanowana, zbudżetowana i przeprowadzona post-produkcja filmu może zaoszczędzić dużo czasu, pieniędzy, stresu i kompromisów, tak artystycznych, jak jakościowych. Dlatego też głównym celem warsztatów jest jak najlepsze „ustawienie” projektu pod kątem post-produkcji, biorąc pod uwagę wszystkie wymienione czynniki, możliwe pułapki, wybór technologii, kwestie prawne etc., szczególnie istotne w przypadku międzynarodowych koprodukcji.
 • W jaki sposób?
  Producenci powinni zgłosić się do udziału w warsztatach z projektem, fabularnym bądź dokumentalnym, który zostanie poddany ekspertyzie podczas zajęć w grupach, prowadzonych przez doświadczonych, aktywnych na rynku koprodukcji producentów oraz ekspertów z dziedziny post-produkcji. Z kolei wykłady i zajęcia plenarne poruszać będą spektrum zagadnień post-produkcyjnych: od finansowania projektu po wykonanie masterów, dystrybucję i sprzedaż. Zgłoszony projekt powinien znajdować się w fazie przed zdjęciami.
 • Z kim?
  Dotychczas EP2C pracowało z uznanymi i doświadczonymi europejskimi producentami i ekspertami z zakresu post-produkcji, w gronie tym znaleźli się m.in.: Diana Elbaum (producentka, m.in. „Krzyczący mężczyzna”, Nagroda Jury Cannes 2010; laureatka Prize Eurimages 2009), Bettina Brokemper (producentka, m.in. „Miód”, Złoty Niedźwiedź Berlinale 2010, laureatka Prize Eurimages 2009), Christina Crassaris (post-producent, m.in. „Klasa”, Złota Palma 2008, „Persepolis”), Niko Remus (post-producent, m.in. „Miód”, Złoty Niedźwiedź 2010), Michel Schöpping (realizator dźwięku, pracował przy ponad 50 filmach), Eric Lagesse (agent sprzedaży, Pyramid International), by wymienić jedynie kilka osób spośród ponad 20 wykładowców. W tym roku do tego grona dołączy Ewa Puszczyńska, producent i Szef Dewelopmentu w Opus Film.
 • Gdzie i kiedy:
  4-9 października 2011, Warszawa

Proces aplikacyjny trwa do 20 czerwca 2011.

 

Więcej informacji na temat naboru i stypendium: www.ep2c.com.

 

Kontakt: info@ep2c.com oraz +48 661 663 768 (Małgorzata Sandecka).

 

Program EP2C powstał z inicjatywy belgijskiej firmy produkcyjnej Entre Chien et Loup (Diana Elbaum i Sebastien Delloye). Druga, tegoroczna edycja EP2C realizowana jest przy wsparciu Programu Media Unii Europejskiej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Programu Media Mundus oraz we współpracy z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych, która jest polskim partnerem organizacyjnym EP2C. Partnerami programu są też Torino Film Lab, Cinema en Construction, Dubai Film Market, Digital Production Challenge oraz Festiwal Filmowy w Jerozolimie.

 

Informacja prasowa

31.05.2011