Nabór na warsztaty Ex Oriente

Do 1 czerwca trwa nabór na kolejną edycję warsztatów dla dokumentalistów Ex Oriente Film. Pierwsza sesja odbywać się będzie w lipcu w Rijece (Chorwacja). Kolejne sesje będą towarzyszyły festiwalom w Jihlavie (październik) oraz One World w Pradze (marzec 2014).

Droga do sukcesu dla twojego dokumentu

Ex Oriente Film to od 2003 roku miejsce spotkania filmowców, zajmujących się kinem dokumentalnym. Tutaj mają okazję nauczyć się, jak rozwinąć swoje pomysły i projekty. To także nauka, jak wyprodukować i promować swój film. Są to jedne z nielicznych warsztatów, w których reżyser uczestniczy razem z producentem. Ex Oriente składa się z 3 oddziel­nych szkoleń, które odbywają się na prze­strzeni całego roku. Podczas warsztatów rozwijane były dotychczas m.in. takie projekty jak „Koniec Rosji” Michała Marczaka, „Koniec lata” Piotra Stasika czy nominowany do Oscara „Królik po berlińsku” Bartka Konopki.

Stypendia na pokrycie części kosztów

Za udział w programie trzeba zapłacić 1 500 euro (opłata obejmuje zakwaterowanie i posiłki w czasie trzech spotkań warsztatowych dla 1-2 osób). Uczestnicy z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Rumunii, Słowacji i Słowenii mogą się ubiegać o stypendium na pokrycie części kosztów, ale tylko, jeśli nie mają możliwości uzyskania takiego stypendium w swoim kraju. W każdym spotkaniu musi brać udział producent i reżyser danego projektu. Uczestnicy muszą znać biegle angielski.

 

Więcej informacji: www.dokweb.net oraz veronika@dokweb.net.

 

Marta Sikorska

05.04.2013