Nabór na warsztaty filmowe Akademii Nowe Horyzonty

Warsztaty Filmowe Akademii Nowe Horyzonty to roczny kurs, skierowany głównie do nauczycieli i edukatorów. Projekt ma na celu podnieść kompetencje filmowo-medialne uczestników w dziedzinie tworzenia filmów i ich analizy, jak również wykształcić postawy obywatelskie i kompetencje komunikacyjne, zwłaszcza dostrzegania ważnych tematów w naszym najbliższym otoczeniu oraz odwagi i umiejętności rozmawiania o nich. Projekt rusza w październiku. Obecnie trwa nabór uczestników.

Zrób swój pierwszy film!

Podczas warsztatów filmowych uczestnicy nauczą się filmowych podstaw, które będą mogli wykorzystać, realizując własną etiudę. Na kurs można się zgłosić z gotowym tematem, ale nie jest to warunek konieczny.

Jak będzie przebiegać praca?

Spotkania będą się odbywać od października 2016 r. do czerwca 2017 r. raz w miesiącu (sobota – niedziela, godz. 10:00 – 18:00) w Muzeum Pragi. Uczestnicy będą się uczyć filmowych podstaw (poszukiwania tematu do filmu, tworzenia scenariusza i dokumentacji, aktorstwa, reżyserii, tworzenia zdjęć i montażu) i tego jak je wykorzystać w praktyce, realizując swój pomysł. Program kursu koncentruje się na ćwiczeniach, bo to one, a nie sucha wiedza, najlepiej uczą filmowania. Uczestnicy będą pracować z czynnymi zawodowo filmowcami i doświadczonymi edukatorami Akademii Nowe Horyzonty – Pawłem Ziemilskim i Matejem Bobrikiem oraz gośćmi – wybitnymi filmowcami i specjalistami.

Podczas warsztatów uczestnicy zrealizują swoją pierwszą etiudę oraz dowiedzą się jak działa prawo autorskie oraz w jaki sposób kino może się przydać w różnych dziedzinach życia, np. w edukacji i animacji.

Dla kogo?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób pełnoletnich, którzy chcieliby spróbować filmowania. W szczególności organizatorzy zapraszają nauczycieli i animatorów, dla których dodatkowo przygotowano specjalne zajęcia na temat edukacji i animacji filmowo-medialnej.

Zapisy

Zapisy trwają do 20 września. Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę: www.nhef.pl / zakładka „warsztaty filmowe” (uwaga! liczy się kolejność zgłoszeń).

Cena

1 semestr – 1200 zł, cały rok – 2400 zł (w przypadku opłaty z góry za cały rok – 2000 zł)Dla warszawskich nauczycieli cena promocyjna za cały rok – 800 zł.

Współorganizatorzy

Współorganizatorem warsztatów filmowych jest fundacja Evens, organizator projektu Jakie jest Twoje ID?, z którego uczestnicy będą korzystać podczas spotkań i pracy nad filmami.

Więcej informacji na stronie  lub bezpośrednio: paulina@nowehoryzonty.pl, +48 608 430 547

Na podstawie informacji prasowej

08.08.2016