Ostatnie dni naboru na warsztaty „Młody producent” 2016

 Do 12 października trwa nabór na warsztaty „Młody producent”, które odbędą się w drugiej połowie października w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych Regiofun w Katowicach.

Nabór trwa do 12 października

Warsztaty „Młody producent” skierowane są do studentów produkcji filmowej oraz rozpoczynających pracę w zawodzie producentów. Podzielone są na część analityczną, podczas której omawiane są strategie rozwoju projektów, scenariusze, przebieg akcji i budowanie postaci; oraz na część praktyczną, gdzie uczestnicy uczą się profesjonalnej prezentacji swojego filmu, a także biorą udział w otwartej sesji pitchingowej. Warsztaty trwają od poniedziałku 17 października do piątku 21 października 2016 r. 

Organizatorzy warsztatów szukają projektów, przede wszystkim krótkometrażowych: fabularnych, dokumentalnych, animowanych. Do udziału w warsztacie zapraszane są zespoły: producent, reżyser, scenarzysta. Zwieńczeniem warsztatów jest otwarta prezentacja projektów, przed specjalnie zaproszoną komisją, która oceni szanse rozwoju filmu. W ubiegłym roku filmy oceniali m.in. Jan Kwieciński (Akson Film), Anna Nagler (HBO), Anna Waśniewska-Gill (TVN Polska).

Koszt akredytacji

Warsztaty dają możliwość spotkania z młodymi producentami, którzy mają już za sobą znaczące sukcesy. Cena akredytacji dla trzyosobowego zespołu składającego się z producenta, scenarzysty i reżysera przy zgłoszeniu po 25 września wynosi 200 zł. Koszt akredytacji obejmuje: udział w profesjonalnych warsztatach producenckich, lunch dla uczestników oraz możliwość oglądania wszystkich seansów filmowych 7. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych Regiofun.

Zgłoszenia przyjmuje Joanna Malicka, e-mail: j.malicka@regiofun.pl, tel.: 503 19 59 76.

Szczegóły znajdują się na stronie festiwalu: regiofun.pl/mlody-producent.

Na podstawie informacji prasowej 

13.05.2016