Festiwal NNW – nabór na warsztaty scenariuszowe

W Warszawie w dniach 12 i 13 czerwca 2019 roku w ramach nowej inicjatywy Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci odbędą się warsztaty scenariuszowe dla autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej.  

Warsztaty scenariuszowe stanowią pierwszy etap przygotowań do Pitching Forum, które towarzyszyć będzie najbliższej edycji Festiwalu NNW w dniach 25-27 września 2019 roku w Gdyni.

Jak piszą organizatorzy „Jest to już czwarta edycja forum, które w ubiegłych latach wykazało się wysoką efektywnością w zakresie pozyskiwania środków na nowe produkcje filmowe – spośród projektów zaprezentowanych w roku 2018 cztery filmy są już na etapie produkcji.”.

W wydarzeniu co roku biorą udział przedstawiciele najważniejszych instytucji, zajmujących się wspieraniem powstawanie dokumentów historycznych – m.in. z Telewizji Polskiej (Biuro Programowe TVP, Dział Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych oraz TVP Historia), Fokus TV, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Narodowego Centrum Kultury i Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Uczestnicy warsztatów, pod okiem doświadczonych twórców i ekspertów rynku filmowego i telewizyjnego, będą mieli możliwość dopracowania wstępnych koncepcji swoich filmów i rozwinięcia ich do pełnowymiarowych, dobrze skonstruowanych opowieści filmowych. Główne punkty programu warsztatów scenariuszowych to:

  • wykład mistrzowski Macieja Drygasa – reżysera filmów dokumentalnych („Usłyszcie mój krzyk”, „Stan nieważkości”, „Jeden dzień w PRL”, „Cudze listy”, „Abu Haraz”),
  • omawianie pomysłów w grupach roboczych, moderowanych przez Grzegorza Packa (scenarzysta/reżyser) i Darka Dikti (producent),
  • konsultacje indywidualne z Maciejem Drygasem, Anną Ferens (scenarzystka/reżyserka, TVP) i Arkadiuszem Gołębiewskim (scenarzysta/reżyser, producent).

Szczegółowy program warsztatów i skład wykładowców podany zostanie pod koniec maja.

Informacje dotyczące zgłaszania projektów

Organizatorzy szczególnie zachęcają do zgłaszania projektów filmów dokumentalnych o tematyce związanej z profilem Festiwalu, tj. opisujących najnowszą historię Polski (z lat 1939-1989).

Projekty filmów do udziału w warsztatach scenariuszowych wybierane są na podstawie zgłoszeń składanych wyłącznie przez internet. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 20 maja 2019 roku.

Organizatorzy wybiorą maksymalnie 12 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej festiwalu. Organizator zapewnia nocleg dla uczestników. Udział w warsztatach scenariuszowych jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje wraz z kartą zgłoszenia znajdują się na stronie: http://festiwalnnw.pl

Wydarzenie Pitching Forum na festiwalu NNW jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Na podstawie informacji prasowej


29.04.2019