Nabór na warsztaty SOFA 2018

Ruszył nabór na szóstą edycję warsztatów SOFA – School of Film Agents 2018/19, która rozpocznie się warsztatami odbywającymi się w Warszawie w dniach 26 – 31 sierpnia 2018 roku, a zakończy w Tbilisi w dniach 1 – 6 kwietnia 2019 roku.

Do kolejnej edycji dwuczęściowego warsztatu SOFA – School of Film Agents dyrektor Nikolaj Nikitin i jego zespół zapraszają wszystkich młodych menedżerów kultury, działających w obszarze związanym z filmem.

Program szkoleniowy dla młodych menedżerów kultury

Od 2013 roku SOFA – School of Film Agents działa jako program szkoleniowy stworzony z myślą o aktywnym wspieraniu projektów wzmacniających zarówno krajowe przemysły filmowe jak i kinematograficzne oblicze Europy. SOFA pomaga uczestnikom przekształcić ich pomysły w konkretne projekty, aby drzwi do pozyskania finansowania, a w efekcie końcowym, do ich realizacji były dla nich jak najszerzej otwarte. Owe ukierunkowanie na managerów kultury i agentów filmowych, zamiast na producentów czy reżyserów, czyni warsztaty SOFA wyjątkowymi na scenie międzynarodowej.

Kim są „agenci” SOFA? To ludzie, którzy mają lub chcieliby mieć wpływ na upowszechnianie kultury filmowej. Ich projekty stanowią bezpośrednią odpowiedź na najbardziej aktualne potrzeby związane z produkcją, dystrybucją i edukacją filmową. Poprzez swoją działalność wzmacniają kulturę filmową w ramach istniejących struktur lub tworzą nowe.

Edycja SOFA 2018/19 rozpocznie się warsztatami w Warszawie w dniach 26-31 sierpnia 2018 roku przy wsparciu m.in. Mazovia Warsaw Film Commission. Warsztaty w Tbilisi w kwietniu 2019 roku zakończą szóstą edycję SOFA.

Ostateczny termin składania zgłoszeń do szóstej edycji SOFA upływa 18 czerwca 2018 r.

Uczestnictwo obejmuje warsztaty w Warszawie (od 26 do 31 sierpnia 2018) oraz w Tbilisi (od 1 do 6 kwietnia 2019). Koszt uczestnictwa wynosi 750 euro (dostępne są stypendia). Więcej informacji oraz pełne wymagania dotyczące zgłoszenia można znaleźć na stronie www.joinsofa.org.

Informacja prasowa


04.05.2018