Nabór na Watch Docs 2017

Ruszył nabór filmów na 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie, który odbędzie się w dniach 8–14 grudnia 2017 r. w Warszawie.

Festiwal poświęcony prawom człowieka

Watch Docs to jedna z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. Na program festiwalu obok konkursu pełnometrażowych dokumentów ocenianych przez międzynarodowe jury złożą się retrospektywy, pokazy specjalne oraz stałe sekcje programu, takie jak „Chcę zobaczyć”, „Dyskretny urok propagandy” czy „Nowe filmy polskie”, a także debaty, wykłady mistrzowskie, międzynarodowe warsztaty dla dokumentalistów i obrońców praw człowieka Future Docs oraz międzynarodowe warsztaty interaktywnych narracji dokumentalnych Digital Stories Lab. Demokracja i nowe media, a także wiele innych wydarzeń.

Oprócz festiwalu międzynarodowego, który odbywa się w Warszawie, Watch Docs to także festiwal objazdowy, co roku odwiedzający blisko 40 polskich miejscowości oraz Watch Docs on-line. Dzięki temu filmy z programu festiwalu co roku docierają w sumie do ponad 100 000 widzów.

Nabór zgłoszeń do 1 sierpnia 2017

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 sierpnia 2017 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na oficjalnej stronie festiwalu

Informacja prasowa

12.04.2017