Nabór projektów na 9. Berlińskie Targi Koprodukcyjne

Można już zgłaszać projekty na 9. Berlińskie Targi Koprodukcyjne, które odbędą się w dniach 12-14 lutego 2012 jako część 62. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (9-19 lutego 2012).

 

Organizatorzy targów po raz kolejny zapraszają producentów z całego świata do przesyłania projektów filmowych, których budżet jest pokryty w minimum 30%. Całkowity koszt filmu powinien wahać się w granicach 1-10 milionów euro. Celem targów jest pomoc w znalezieniu koproducentów.

 

Spośród nadesłanych propozycji organizatorzy wybiorą te, które zamieszczą w katalogu. Wybrani producenci będą mieli szansę na zaprezentowanie swojego projektu i zaaranżowanie spotkań z potencjalnymi partnerami.

 

W 2011 roku na targach przedstawiono 38 pomysłów filmowych z 25 krajów. W imprezie uczestniczyło pięciuset profesjonalistów: producentów, agentów sprzedaży, finansistów, dystrybutorów i nadawców telewizyjnych, pracujących przy międzynarodowych koprodukcjach.

 

Pierwsza edycja Berlińskich Targów Filmowych odbyła się w 2004 roku. Spośród prezentowanych podczas tej imprezy projektów ponad 40% znajduje niezbędne środki finansowe.

 

Termin zgłoszeń mija 27 października 2011. Wyniki selekcji zostaną ogłoszone w styczniu 2012.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.efm-berlinale.de.

 

W razie pytań należy kontaktować się z organizatorami: coproductionmarket@berlinale.de.

 

Informacja prasowa

16.09.2011