Ostatnie dni naboru projektów na East Doc Platform 2016

Organizatorzy czekają na projekty dokumentalne z Europy Środkowej i Wschodniej w fazie developmentu, produkcji lub postprodukcji o czasie trwania powyżej 52 minut, które będą mogły zakwalifikować się na East European Forum i Project Market oraz projekty transmedialne traktujące o tematyce społeczno-politycznej, które wezmą udział w wydarzeniu Doc Tank.

East Doc Platform

Wydarzenie mające na celu wspieranie środkowo- i wschodnioeuropejskich projektów dokumentalnych na każdym etapie produkcji. W 2016 roku organizatorzy spodziewają się 400 gości, wśród których znajdą się selekcjonerzy festiwali, agenci sprzedaży czy reprezentanci funduszy filmowych. Organizatorem wydarzenia jest Institute of Documentary Film we współpracy z One World International Human Rights Documentary Film Festival w Pradze.

East Doc Platform Award

Na najlepszy projekt znajdujący się na etapie developmentu, który weźmie udział w East Doc Platform czeka nagroda w wysokości 7,5 tysiąca euro. Telewizja Czeska przyzna swoją nagrodę w wysokości 7400 euro na postprodukcję wybranego projektu.

16. East European Forum

Spotkanie składa się z pięciodniowego szkolenia (7-11 marca), dwudniowej sesji pitchingowej (12-13 marca) oraz spotkań „round tables” i indywidualnych. W forum weźmie udział 8-10 projektów znajdujących się na etapie developmentu i produkcji. Podczas szkolenia nacisk położony będzie na networking oraz kwestie finansowania i promocji.

Formularz zgłoszenia: forms.dokweb.net/eef.

7. Project Market

Program stworzony, aby ułatwić twórcom filmów dokumentalnych kontakt z decydentami z festiwali filmowych, stacji telewizyjnych, funduszy filmowych, film dystrybucyjnych itp. Odbędzie się on na zasadzie spotkań indywidualnych w dniach 10-11 marca 2016. Program jest otwarty na projekty filmów w każdej fazie ich powstawania. Do udziału w Project Market zostanie zaproszonych 25 projektów.

Formularz zgłoszenia: forms.dokweb.net/pm.

3. Doc Tank

Są to dwudniowe warsztaty i jeden dzień konsultacji dla twórców filmów dokumentalnych o tematach społeczno-politycznych, chcących realizować projekty transmedialne. Organizatorzy zaproszą do 7 projektów w dowolnej fazie ich powstawania. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 marca 2016.
Formularz zgłoszenia: forms.dokweb.net/dt.

Więcej informacji:

East European Forum – Veronika Lišková – veronika@dokweb.net.
Project Market – Maša Marković – masa@dokweb.net.
Doc Tank – Miriam Ryndová – miriam@dokweb.net.

Szczegóły dostępne są na stronie: www.dokweb.net.

Informacja prasowa

24.11.2015