Nabór projektów na East Doc Platform 2017

6. edycja East Doc Platform odbędzie się w dniach 6-12 marca 2017 r. w Pradze. Termin naboru zgłoszeń upływa 10 listopada 2016 r.

Zgłoszenia do 10 listopada

Organizatorzy czekają na projekty dokumentalne z Europy Środkowej i Wschodniej w fazie developmentu, produkcji lub postprodukcji o czasie trwania powyżej 52 minut, które będą mogły zakwalifikować się na East European Forum i Project Market oraz projekty transmedialne o tematyce społeczno-politycznej, które wezmą udział w wydarzeniu Doc Tank.

East Doc Platform

East Doc Platform to wydarzenie mające na celu wspieranie środkowo- i wschodnioeuropejskich projektów dokumentalnych na każdym etapie produkcji. W 2017 r. organizatorzy spodziewają się ponad 400 gości, wśród których znajdą się selekcjonerzy festiwali, agenci sprzedaży czy reprezentanci funduszy filmowych. Organizatorem wydarzenia jest Institute of Documentary Film we współpracy z One World International Human Rights Documentary Film Festival w Pradze.

East Doc Platform Award

Na najlepszy projekt znajdujący się na etapie developmentu, który weźmie udział w East Doc Platform czeka nagroda w wysokości 7,5 tysiąca euro. Swoje nagrody przyzna również telewizja HBO i Telewizja Czeska.

17. East European Forum

Spotkanie East European Forum składa się z pięciodniowego szkolenia i dwudniowej sesji pitchingowej oraz spotkań „round tables” i indywidualnych. W Forum weźmie udział 8-10 projektów znajdujących się na etapie developmentu i produkcji. Podczas szkolenia nacisk położony będzie na networking oraz kwestie finansowania i promocji.

8. Project Market

Project Market to program stworzony, aby ułatwić twórcom filmów dokumentalnych kontakt z decydentami z festiwali filmowych, stacji telewizyjnych, funduszy filmowych, film dystrybucyjnych itp. Odbędzie się on na zasadzie spotkań indywidualnych w dniach 9-10 marca 2017 r. Program jest otwarty dla projektów filmów na każdym etapie realizacji. Do udziału w Project Market zostanie zaproszonych 25 projektów.

4. Doc Tank

Doc tank to trzydniowe warsztaty i konsultacje dla twórców filmów dokumentalnych o tematyce społeczno-politycznej, chcących realizować projekty transmedialne. Organizatorzy zaproszą do 7 projektów w dowolnej fazie ich powstawania. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 marca 2017 r.

Więcej informacji:

East European Forum – Veronika Lišková – veronika@dokweb.net.

Project Market i Doc Tank – Miriam Ryndová – miriam@dokweb.net.

Szczegóły dostępne są na stronie: www.dokweb.net

12.09.2016