Nabór projektów na Lisbon Docs

Do 31 sierpnia przedłużono możliwość przesyłania zgłoszeń na warsztaty odbywające się w ramach Lisbon Docs – międzynarodowego forum poświęconemu koprodukcji i finansowaniu filmów dokumentalnych.

Lisbon Docs

Lisbon Docs stanowi integralną część Międzynarodowego Festiwalu Filmowego doclisboa. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-18 października w Lizbonie. Do udziału w warsztatach zakwalifikuje się 20 projektów. Priorytet otrzymają zgłoszenia od grup złożonych z producenta i reżysera. Uczestnicy będą mieli okazję pracować nad swoim projektem pod okiem ekspertów oraz zaprezentować je przed jury złożonym z redaktorów zamawiających.

Zgłoszenia

Projekty można nadsyłać do 31 sierpnia. Zgłoszenie powinno zawierać dwustronicowy projekt oraz materiały wizualne. Zgłoszenia przesyłać można na adres: submit@edn.dk. W dwustronicowej prezentacji powinny się znaleźć następujące informacje :

  • Synopsis i treatment filmu. W zależności od projektu treatment może zawierać charakterystykę postaci, fabułę, konstrukcję dramaturgiczną, intencje reżysera itp.
  • Tytuł, nazwisko producenta i reżysera, nazwę firmy produkcyjnej, długość i format filmu,
  • Skrócone CV i filmografię firmy producenckiej i reżysera,
  • Status projektu: w developmencie/ w produkcji/w postprodukcji
  • Informacje kontaktowe

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 300 euro.

 

Więcej informacji udziela Paul Pauwels: paul@edn.dk.

 

Więcej informacji: www.doclisboa.org.

14.08.2014