Nabór projektów na Regiofund

W dniach 4-7 października w Katowicach odbędzie się współfinansowane przez PISF Międzynarodowe Forum Koprodukcyjne Regiofund. Wydarzenie czerpie z tradycji Festiwalu Regiofun, ale zmienia formułę na branżową. Do 22 sierpnia trwa nabór projektów.Forum Regiofund to 4 dni intensywnej pracy nad projektami, których punktem kulminacyjnym jest sesja pitchingowa skierowana do międzynarodowego grona przedstawicieli instytucji filmowych, regionalnych funduszy filmowych, producentów, nadawców TV, dystrybutorów, agentów sprzedaży i prywatnych inwestorów. Forum Regiofund zrodziło się na kanwie wydarzeń branżowych, organizowanych podczas dotychczasowych siedmiu edycji Festiwalu Producentów Filmowych Regiofun.

„Doszliśmy do wniosku, że największym uznaniem Regiofun zawsze cieszyła się część branżowa. W związku z tym postanowiliśmy ją zaakcentować, aby w kolejnych latach to branża była na pierwszym planie” – mówi dyrektor Instytucji Filmowej Silesia Film, Patryk Tomiczek.

„Te wydarzenia cieszyły się dużą popularnością. Mamy nadzieję, że to forum, które w tym roku inaugurujemy, będzie tą popularnością cieszyło się jeszcze bardziej, że będziemy mieli więcej uczestników i więcej projektów” – dodaje Patrycja Młynarczyk, koordynatorka forum.

„Nie odcinamy się od doświadczeń Regiofun. Wybraliśmy to, co najlepsze i chcielibyśmy to zaakcentować i wyciągnąć na pierwszy plan” – podkreśla Patryk Tomiczek.

Nabór projektów trwa do 22 sierpnia

Osią programu jest pitching europejskich projektów filmowych oraz spotkania 1:1.  Organizatorzy czekają na ambitne projekty na etapie zaawansowanego developmentu (pełny scenariusz) o międzynarodowym potencjalne koprodukcyjnym.  

Nabór projektów trwa do 22 sierpnia. Aby zgłosić projekt należy wypełnić formularz na stronie www.forumregiofund.pl. Rejestracja na wydarzenie jest bezpłatna. Na najlepszy pitching czeka nagroda pieniężna w wysokości 6 000 PLN.

W ubiegłych latach podczas wydarzenia rozwijane były takie projekty jak „Loving Vincent”, „Wooma” czy „Kajtek Czarodziej”. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele kilkudziesięciu europejskich funduszy regionalnych oraz państwowych instytucji filmowych m.in. z Polski, Litwy, Estonii, nadawców telewizyjnych (TVN, HBO,YLE) oraz wielu przedstawicieli agencji sprzedaży, dystrybutorów i producentów.

Siódma edycja warsztatów „Młody producent”

Program Forum Regiofund dopełniają warsztaty i spotkania dla przedstawicieli branży filmowej; siódma edycja warsztatów „Młody producent” skierowanych przede wszystkim do studentów i absolwentów szkół filmowych; Regio-Cannes czyli przegląd filmów z francuskiego festiwalu oraz wizyta studyjna dla producentów i location managerów, w ramach której uczestnicy poznają potencjalne śląskie lokacje filmowe.

Tegoroczne Forum Regiofund odbędzie się dniach 4-7 października br. w Katowicach. Organizatorem wydarzenia jest Silesia-Film, instytucja kultury województwa śląskiego, w ramach której od kilku lat z sukcesem funkcjonują także Silesia Film Commission oraz Śląski Fundusz Filmowy. wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

14.08.2017