Nabór uczestników do programu Film Lab Warszawa-Berlin

6 grudnia 2016 roku ruszył nabór reżyserów i producentów do programu Film Lab Warszawa-Berlin.

Film Lab Warszawa-Berlin

Zgłoś projekt swojego filmu do Film Lab Warszawa–Berlin, weź udział w profesjonalnym warsztacie pitchingu, wypromuj się na markecie jednego z najważniejszych festiwali na świecie – Berlinale. Fundacja Przestrzeń Filmowa i miasto stołeczne Warszawa zapraszają filmowców do udziału w międzynarodowym labie, który połączy dwie stolice: Warszawę i Berlin. Organizatorzy szukają reżyserów i producentów, którzy żyją i tworzą w stolicy, mających na swoim koncie przynajmniej dwa filmy krótkometrażowe, w tym choć jeden w obiegu festiwalowym (dokumentalny, animowany lub fabularny), oraz projekt pierwszego lub drugiego filmu pełnometrażowego (w późnej fazie developmentu, preprodukcji lub produkcji), który chcą rozwijać i zrealizować w latach 2017-2018.

10 osób biorących udział w Film Lab Warszawa-Berlin otrzyma możliwość uczestniczenia w warsztatach pitchingowych, a 4 szczęśliwców wybranych następnie przez polską komisję pojedzie na 67. Berlinale i European Film Market.

Międzynarodowi jurorzy:

  • Alex Traila — doradca rumuńskiego Ministra Kultury; członek zarządu Rumuńskiego Centrum Filmowego; współzałożyciel Film Eastern Europe Dialogue — think tanku zrzeszającego europejskich profesjonalistów filmowych w celu świadczenia doradztwa i rozwoju nowych strategii współpracy wpływających na produkcję i dystrybucję filmową w krajach Europy Środkowo-Wschodniej; koordynator przy forum koprodukcyjnym When East Meets West oraz
  • Diane Malherbe — dyrektor relacji międzynarodowych i współzałożycielka Kinoctambule — międzynarodowego laboratorium filmowego; selekcjonerka i koordynatorka Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand; dystrybutor przy międzynarodowych festiwalach filmowych

Jurorzy spośród nadesłanych zgłoszeń wybiorą dziesięciu filmowców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w dwudniowym warsztacie z Aleksandrą Leszczyńską — ekspertką z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży filmowej, specjalistką od developmentu i finansowania projektów filmowych, moderatorką branżowych paneli oraz trenerem młodych filmowców. W trakcie zajęć, które odbędą się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie w dniach 14-15.01.2017 r., uczestnicy poznają zasady funkcjonowania europejskiego rynku filmowego, dowiedzą się jak szukać finansowania na film oraz kiedy i na jaki festiwal wysłać swoje dzieło. Prowadząca wprowadzi uczestników w arkana sztuki pitchingu i przygotuje do prezentacji projektu przed komisją, której skład zostanie przedstawiony wkrótce.

Pobyt finalistów i organizatorów projektu na 67. Berlinale i European Film Market potrwa od 10 do 15 lutego 2017 r.

Zgłoszenia do 29 grudnia

Przed zgłoszeniem projektu należy przeczytać uważnie regulamin, pobrać i wypełnić formularz, a następnie przesłać wymagane dokumenty na adres kontakt(at)przestrzenfilmowa.org do godz. 23:59 dn. 29.12.2016 r., wpisując w tytule wiadomości „Zgłoszenie Film Lab Warszawa–Berlin”.

Uwaga! Rozpatrywane będą wyłącznie zgłoszenia, które spełniają wymagania wyszczególnione w regulaminie.

Nazwiska 10 filmowców, którzy zakwalifikują się na warsztaty pitchingu, zostaną opublikowane na stronie internetowej i w wydarzeniu na FB do dnia 11.01.2017 r.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorem programu Film Lab Warszawa–Berlin jest Fundacja Przestrzeń Filmowa. Partnerem strategicznym jest Mazovia Warsaw Film Commission. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie Fundacji Przestrzeń Filmowa: www.przestrzenfilmowa.org w zakładce Projekty oraz na stronie wydarzenia na fanpage’u.

Na podstawie informacji prasowej

15.12.2016