Nabór wniosków Kreatywnej Europy: Development/pakiet projektów

Program Kreatywna Europa ogłosił nabór wniosków w ramach schematu Development/pakiet projektów (EACEA/18/2014). Termin aplikacji upływa 5 lutego 2015, do godziny 12.00 w południe czasu brukselskiego.

Dla kogo?

O dofinansowanie developmentu pakietu projektów mogą się ubiegać producenci, którzy są zainteresowani developmentem od trzech do pięciu następujących projektów:

  • filmów fabularnych i animowanych oraz dokumentów kreatywnych trwających co najmniej 60 minut, przeznaczonych przede wszystkim do dystrybucji kinowej,
  • filmów fabularnych (pojedynczych lub w odcinkach) trwających łącznie co najmniej 90 minut, filmów animowanych (pojedynczych lub w odcinkach) trwających co najmniej 24 minuty oraz dokumentów kreatywnych (pojedynczych lub w odcinkach) trwających co najmniej 50 minut (w przypadku seriali minimalna długość każdego odcinka wynosi 25 minut), przeznaczonych przede wszystkim do dystrybucji telewizyjnej lub wykorzystania na platformach cyfrowych.

Warunki składania wniosków

Aby wnioski były uznane za kwalifikujące muszą być złożone przez europejskie niezależne firmy produkcyjne, które w momencie składania aplikacji:

  • są zarejestrowane oraz działają na rynku od przynajmniej 36 miesięcy,
  • posiadają przynajmniej 50 % praw do projektu,
  • są w stanie udokumentować wcześniejsze doświadczenie.

Dofinansowanie pakietu

Dofinansowanie pakietu projektów wynosić będzie między 70 a 200 tysięcy euro. W przypadku pakietu dokumentów kreatywnych dofinansowanie może wynosić maksymalnie 150 tysięcy euro. Każdy projekt w pakiecie może otrzymać między 10 a 60 tysiecy euro. Wysokość grantu będzie zależna od budżetu developmentu przedstawionego we wniosku i może wynosić maksymalnie do 50% jego wartości.

W sprawie pytań lub wątpliwości kontakt z Aleksandrą Leszczyńską: aleksandra.leszczynska@kreatywna-europa.eu, tel. +48 22 44 76 172.

 

W przypadku wystąpienia problemów technicznych podczas generowania eForm lub w trakcie wysyłania aplikacji kontakt z Help Deskiem: EACEA-HELPDESK@EC.EUROPA.EU, tel.: +32 229 90705.

 

Więcej informacji: kreatywna-europa.eu.

 

Na podstawie informacji prasowej

27.11.2014