Nabór zgłoszeń na Beldocs Pro

Trwa nabór projektów na Beldocs Pro, warsztaty poświęcone tworzeniu kreatywnych dokumentów, przeznaczone dla młodych twórców i studentów szkół filmowych.

5 dni warsztatów

Podczas pięciodniowych warsztatów uczestnicy będą pracować nad swoimi projektami pod okiem profesjonalistów oraz wezmą udział w wykładach mistrzowskich twórców, którzy będą brali udział w odbywającym się równocześnie Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Belgradzie. Uczestnicy będą mieli również okazję zaprezentować swój projekt przedstawicielom z branży obecnym na Beldocs Market.

Kto może aplikować do programu?

Do programu mogą się zgłaszać studenci szkół filmowych lub młodzi reżyserzy, którzy rozwijają swój projekt dokumentalny. Film może znajdować się na każdym etapie od początkowych prac developmentowych do pierwszych wersji rough cut, czas trwania dokumentu nie ma znaczenia. Dodatkowo aplikujący muszą pochodzić z jednego z krajów wymienionych przez organizatora (jednym z tych krajów jest Polska) oraz posługiwać się językiem angielskim. Komisja selekcyjna wybierze 6 projektów.

Zgłoszenia do 6 marca

Wszystkie niezbędne materiały wyszczególnione na stronie organizatora, muszą zostać wysłane w języku angielskim, w pliku PDF na adres e-mail: beldocspro@beldocs.rs. Organizatorzy warsztatów pokrywają koszty zakwaterowania w Belgradzie w czasie trwania warsztatów.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Beldocs odbędzie się w dniach 8-15 maja 2017 r. w Belgradzie w Serbii.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://beldocs.rs/en/beldocs-pro-call-for-applications/.

Na podstawie informacji prasowej

28.02.2017