Nabór zgłoszeń na Future Docs 2017-2018

Organizatorzy zapraszają dokumentalistów i obrońców praw człowieka do nadsyłania zgłoszeń na kolejną edycję projektu Future Docs: 2017-2018. Tym razem w centrum uwagi znajdą się kraje nordyckie, bałtyckie i Europa Środkowa.

Dla kogo?

Organizatorzy czekają na zgłoszenia dokumentalistów z całej Europy oraz obrońców praw człowieka i aktywistów z Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Polski, Czech, Węgier, Ukrainy i północno-zachodniej Rosji.

  • Termin nadsyłania zgłoszeń dla obrońców praw człowieka i aktywistów: 27 sierpnia 2017
  • Termin nadsyłania zgłoszeń dla dokumentalistów: 15 września 2017

Idea

Future Docs to platforma kreatywnych spotkań dokumentalistów z obrońcami praw człowieka, która narodziła się z przeświadczenia, że obie te grupy zbyt rzadko mają okazję, by pracować wspólnie. W rezultacie wiele problemów wymagających natychmiastowego działania pozostaje nieznanych. Celem Future Docs jest tworzenie warunków sprzyjających powstawaniu wysokiej klasy dokumentów kinowych z potencjałem realnego wpływu na rzeczywistość społeczną. 

Głównymi wydarzeniami Future Docs 2017-2018 będą: warsztat przygotowawczy dla obrońców praw człowieka podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka „Inconvenient Films” (Wilno, 14-15 października) oraz wspólny warsztat dla filmowców i obrońców praw człowieka podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie (Warszawa, 8-10 grudnia). 

Koszty udziału w projekcie / nagroda

Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia pokrywają organizatorzy. Najbardziej obiecujący projekt filmu powstały w wyniku warsztatów otrzyma nagrodę Future Docs w wysokości 5000 USD na dalszy rozwój. Szczegółowe informacje o drugiej edycji Future Docs można znaleźć na stronie http://watchdocs.pl/futuredocs/ lub Facebooku www.facebook.com/futuredocsproject.

11.08.2017