Nabór zgłoszeń na kurs audiodeskrypcji

Do 9 kwietnia 2013 trwa nabór zgłoszeń na kurs audiodeskrypcji do produkcji audiowizualnych na poziomie podstawowym.

Tworzenie i wdrażanie audiodeskrypcji

Kurs, który odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia w Białymstoku poprowadzą Barbara Szymańska i Tomasz Strzymiński – pionierzy audiodeskrypcji w Polsce. Kurs jest przeznaczony dla osób pragnących zdobyć wiedzę z zakresu tworzenia i wdrażania audiodeskrypcji do produkcji audiowizualnych: filmów, programów telewizyjnych, materiałów multimedialnych.

Program kursu

W programie szkolenia znajdą się następujące zagadnienia: odbiorcy audiodeskrypcji, klasyfikacja wad wzroku; podstawowe informacje na temat audiodeskrypcji, tło historyczne, standardy i normy audiodeskrypcji w Polsce i na świecie; warsztat pracy audiodeskryptora; tworzenie skryptów, co i jak opisywać; kultura żywego słowa; zastosowanie audiodeskrypcji w produkcjach audiowizualnych, przykłady.

Egzamin

Kurs zakończy się egzaminem. Każdy uczestnik po jego zaliczeniu otrzyma zaświadczenie kompetencji audiodeskryptora audiowizualnego na poziomie podstawowym, wydane przez Fundację Audiodeskrypcja i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nabór zgłoszeń do 9 kwietnia

Nabór zgłoszeń potrwa do 9 kwietnia 2013. Ilość miejsc jest ograniczona do 12 osób. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń przesłanych razem z formularzem zgłoszeniowym na adres: szkolenie@audiodeskrypcja.org.pl. Cena kursu wynosi 900 zł i obejmuje: udział w kursie, materiały dydaktyczne, poczęstunek i serwis kawowy, egzamin oraz wydanie zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu.

 

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Audiodeskrypcja i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: audiodeskrypcja.org.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

27.03.2013